Sülükçü milletvekili adaylığından neden vazgeçti?..

Sülükçü milletvekili adaylığından neden vazgeçti?..

14.05.2018

Şehrimizin tanınmış renkli simalarından Osman Sülükçü Cumartesi günü beni aradı ve “24 Haziran seçimlerinde Ak Parti’den Kırşehir milletvekilliğine aday olacaktım. Sen beni desteklemedin siyasi hayatımı bitirdin!” dedi. “Yapma Osman Bey haberim olsaydı seni desteklemez miydim? Sen benim ebedi ve ezeli eski çocukluk arkadaşımsın, duymadım özür dilerim” dedim. “Olur mu canım; Amcaoğlu’yla, Sabri Emmiyle haber yolladım. […]

Şehrimizin tanınmış renkli simalarından Osman Sülükçü Cumartesi günü beni aradı ve “24 Haziran seçimlerinde Ak Parti’den Kırşehir milletvekilliğine aday olacaktım. Sen beni desteklemedin siyasi hayatımı bitirdin!” dedi.
“Yapma Osman Bey haberim olsaydı seni desteklemez miydim? Sen benim ebedi ve ezeli eski çocukluk arkadaşımsın, duymadım özür dilerim” dedim.
“Olur mu canım; Amcaoğlu’yla, Sabri Emmiyle haber yolladım. 24 Haziran seçimleri için yüklü zarflar hazırlayacaktım” dedi.
“Ben milletvekili seçilseydim Kırşehir’in bütün meselelerini çözecektim. İhya edecektim Kırşehir’i. Ne yapayım senin yüzünden milletvekili adayı olamadım Kırşehirler de kıymetimi bilemedi” dedi.
“Doğru söylüyorsun Osman Bey, aday adayı olanları görüyorsun değil mi?” deyince karşılık verdi:
“Ona ne dersin Aga la!”
Ben de şunu hatırlattım:
“Osmancığım sen politikaya Sıdıklılı Kâtip Abdullah Emminin Horoz Partisi’nde başladın. Gerçi Horoz’u Buçuklu’da yediniz. Sonra ANAP’tan ve MHP’de sürdürdün politikayı. Şimdi ise Ak Partililik anayın ak sütü gibi helal sana. Tabi seni desteklerim. Gel bu inadından vazgeç aday ol, daha vakit geçmedi. Bütün Kırşehirliler senin aday olmanı dört gözle bekliyor. Ne de olsa sen Sülükçüzadelerdesin… Geniş bir çevren var. Herkes sana oy vermek için sabırsızlanıyor. Seçip te biran önce Meclis’e gönderelim diyorlar. Üstelik sen ailenin akil adamısın, doğayen adamısın, senin yerini kim dolduracak? Yalanım var mı Osman Bey? Sayın Milletvekilim arz ederim, hürmet ederim aynı zamanda saygı sunarım efendim.”
ŞEVKET GÜNERYORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

çöl aşireti araplı

hiç güleceğim yoktu..
kapak bi yazı olmuş…

16.05.2018, 10:50

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .