Su kaynakları yavru sazanlarla buluştu

Su kaynakları yavru sazanlarla buluştu

27.07.2017

KIRŞEHİR’DE su ürünleri kaynaklarının ve su ürünlerinin korunması, sürdürülebilir kullanımı ve gelecek nesillere miras olarak bırakılmasının sağlanması sorumluluğu ile su kaynaklarının balıklandırılması çalışmaları sürüyor. Şehrimiz su kaynakları, geçtiğimiz günlerde 100 bin adet sazan yavrusuna ilaveten 500 bin sazan balığı yavrusu ile buluştu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen 2017 Yılı “Su Kaynaklarının Balıklandırılması” kapsamında […]

KIRŞEHİR’DE su ürünleri kaynaklarının ve su ürünlerinin korunması, sürdürülebilir kullanımı ve gelecek nesillere miras olarak bırakılmasının sağlanması sorumluluğu ile su kaynaklarının balıklandırılması çalışmaları sürüyor.
Şehrimiz su kaynakları, geçtiğimiz günlerde 100 bin adet sazan yavrusuna ilaveten 500 bin sazan balığı yavrusu ile buluştu.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen 2017 Yılı “Su Kaynaklarının Balıklandırılması” kapsamında 5 Temmuz 2017 tarihinde Kırşehir’dee tahsis edilen 100 bin adet sazan balığı yavrusuna ilaveten, yaklaşık 500 bin adet sazan balığı larvası daha su kaynaklarına bırakıldı.
Su ürünleri kaynaklarında nesli tehlike ve baskı altında olan su ürünleri stoklarının desteklenmesi için 1970 yılından itibaren yürütülen balıklandırma faaliyetleri kapsamında su kaynaklarına 50 milyon adet sazan, kalkan, mersin ve Karadeniz alabalığı yavrusu bırakılmıştı.
Kaman Savcılı, Çiçekdağı Kırdök, Mucur Kargın, Kaman Karakaya, Merkez Karaboğaz, Boztepe Harmanaltı, Çiçekdağı Gölcük ile Kaman Çağırkan göletlerine bırakılan yavru balıklardan gerekli faydanın sağlanması için avlanılmaması istendi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .