Sosyal medyada koronavirüs paylaşımına Kırşehir halkından büyük tepki!..

Sosyal medyada koronavirüs paylaşımına Kırşehir halkından büyük tepki!..

01.04.2020

Dünya, Ülkemiz ve Kırşehir’imiz koronavirüs ile yoğun bir mücadele içinden geçerken sanki birileri tarafından “1 Nisan Şakası” yapılmış gibi bir paylaşımda bulunularak, “Kırşehir’de 133 koronavirüs vakasının olduğu ve bir köyün karantina altına alındığı” şeklinde haber yapılıp paylaşımda bulunulması Kırşehir halkının yoğun tepkilerine neden olurken Kırşehir Valiliği ’de zorunlu bir açıklama yaparak bu haberi yalanladı. Bir […]

Dünya, Ülkemiz ve Kırşehir’imiz koronavirüs ile yoğun bir mücadele içinden geçerken sanki birileri tarafından “1 Nisan Şakası” yapılmış gibi bir paylaşımda bulunularak, “Kırşehir’de 133 koronavirüs vakasının olduğu ve bir köyün karantina altına alındığı” şeklinde haber yapılıp paylaşımda bulunulması Kırşehir halkının yoğun tepkilerine neden olurken Kırşehir Valiliği ’de zorunlu bir açıklama yaparak bu haberi yalanladı.
Bir ulusal TV kanalının haberiymiş gibi kaynak gösterilerek Kırşehir’de 133 koronavirüs vakası olduğu ve Mucur’a bağlı Karakuyu köyünün karantinaya alındığı şeklinde sosyal medyada yapılan haber paylaşımının ardından Kırşehir Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Bazı sosyal medya hesaplarında, bir televizyon kanalı kaynak gösterilerek Kırşehir ilimizde 133 Koronavirüs vakası olduğu ve bir köyün karantina altına alındığı yönünde paylaşımlar yer almaktadır.
Kaynak olarak gösterilen televizyon kanalı ile yapılan görüşmede böyle bir haberin yayımlanmadığı ifade edilmiş olmakla birlikte yapılan bu paylaşımdaki bilgiler de gerçeği yansıtmamaktadır.
Vatandaşlarımızın yetkili makamlarca yapılacak açıklamalar dışında gerçek bilgilerden yoksun bu tür söylentilere itibar etmemeleri,
Kamuoyuna saygı ile duyurulur. “ (HABER:BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

şenol alpaslan

Peygamberimiz ne buyuruyor; Fitne katilden beterdir. Şakadan da olsa yalan söylemeyin diyor. Bu gibi asılsız yalan haber yapan ve yayanlar, fitne çıkaranlar cezalandırılmalıdır.

02.04.2020, 11:38

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .