Sosyal medya aracılığıyla paniğe neden olan kişiye gözaltı

Sosyal medya aracılığıyla paniğe neden olan kişiye gözaltı

12.01.2018

Kırşehir’de, sosyal medyadan “organ mafyası” paylaşımıyla korku ve paniğe neden olduğu ileri sürülen kişi gözaltına alındı. Bir sosyal medya hesabından “Arkadaşlar, ilimizde organ mafyasının üyeleri olduğunu öğrendik. Herkes çocuğuna sahip çıksın” şeklinde paylaşım yapılması üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince çalışma başlatıldı. Çalışma sonucunda söz konusu paylaşımı yaptığı belirlenen H.Ş. gözaltına alındı. Sorgusunun […]

Kırşehir’de, sosyal medyadan “organ mafyası” paylaşımıyla korku ve paniğe neden olduğu ileri sürülen kişi gözaltına alındı.
Bir sosyal medya hesabından “Arkadaşlar, ilimizde organ mafyasının üyeleri olduğunu öğrendik. Herkes çocuğuna sahip çıksın” şeklinde paylaşım yapılması üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince çalışma başlatıldı.
Çalışma sonucunda söz konusu paylaşımı yaptığı belirlenen H.Ş. gözaltına alındı.
Sorgusunun ardından cumhuriyet savcısının talimatıyla serbest bırakılan H.Ş. hakkında adli işlem başlatıldı.
H.Ş., daha sonra sosyal medya hesabından açıklama yaparak, haberin yalan olduğunu, bu nedenle takipçilerinden özür dilediğini belirtti.
İl Emniyet Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Sosyal medya üzerinde bu ve buna benzer paylaşımlar vatandaşlarımızı korku ve paniğe sevk etmek için art niyetli kişiler tarafından yayınlanmaktadır. Sosyal medya üzerinde yayınlanan bu tür haberlere kaynağından bilgi alınmadıkça itibar edilmemesi, şüpheye düşülmesi durumunda 155 Polis İmdat hattının aranması önemlidir” ifadelerine yer verildi.
KIRŞEHİR (AA)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .