Sosyal Güvenlik Haftası Kutlanıyor‏

Sosyal Güvenlik Haftası Kutlanıyor‏

17.05.2016

KIRŞEHİR’DE toplumda sosyal güvenlik bilincinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri gerçekleştiriliyor. Sosyal Güvenlik Haftası, 16-22 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Sosyal Güvenlik Kurumu’nu (SGK) paydaşlarına tanıtmak, sosyal güvenlik reformunu anlatmak, sosyal güvenlik kavramının toplumumuzun tüm bireyleri tarafından bilinmesini sağlamak, vatandaşları yeni yasa ile ortaya çıkan hak ve yükümlülükler konusunda bilgilendirmek, […]

sgk (3) copy

KIRŞEHİR’DE toplumda sosyal güvenlik bilincinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri gerçekleştiriliyor.
Sosyal Güvenlik Haftası, 16-22 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
Sosyal Güvenlik Kurumu’nu (SGK) paydaşlarına tanıtmak, sosyal güvenlik reformunu anlatmak, sosyal güvenlik kavramının toplumumuzun tüm bireyleri tarafından bilinmesini sağlamak, vatandaşları yeni yasa ile ortaya çıkan hak ve yükümlülükler konusunda bilgilendirmek, toplumda sosyal güvenlik bilinci oluşmasına katkı sağlamak amacıyla her yıl kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında dün Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırşehir İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz başkanlığındaki SGK personeli Vali Necati Şentürk’ü ziyarette bulundu.
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz ve beraberindeki heyet, Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti.
Vali Necati Şentürk, her yıl 16-22 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası’nın, toplumda bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla kutlandığını söyledi.
Sosyal güvenlik kuruluşlarımızın tek çatı altında toplanmasıyla beraber hizmetin kalitesinin arttığını belirten Vali Necati Şentürk, “Kurumların bir araya gelmesi çalışmalardan daha çok verim alınmasını sağladı. İlimizde Sosyal Güvenlik Kurumumuza bağlı olan toplam 50 bin çalışanımız, 24 bin de emeklimiz var. Genel Sağlık Sigortası kapsamında, ilimizin nüfusunun tamamına yakın kesimine Sosyal Güvenlik Kurumumuz hizmet vermektedir. Ülkemizdeki sosyal güvenlik sistemi, çoğu Avrupa ülkesinde yoktur. Sosyal güvenlik hizmeti büyük fedakarlık, özveri ve bütçe isteyen bir sistemdir. Devletimiz, vatandaşlarımızın sosyal hizmetlerden ve sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanabilmesi için gereken bütün çalışmaları yürütmektedir. SGK İl Müdürlüğümüz de vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet etmektedir. Sosyal Güvenlik Haftası’nı kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.
Ziyaret, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz’in, Vali Şentürk’e Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri hakkında bilgiler vermesi ile sona erdi.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de, saat 11.45’te makamında ziyaret edilerek, Sosyal Güvenlik Haftası etkinliklerine davet edildi.
16-22 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla çeşitli ziyaretler gerçekleştirilecek.
Süleyman Türkmani İlköğretim Okulu’nun ziyaret edileceği etkinlikler kapsamında Petlas Lastik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Titiz Sosyal Hizmetler Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi, ÇEMAŞ Döküm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ziyaret edilerek Teşekkür Belgeleri takdim edilecek.
Sosyal Güvenlik Haftası çerçevesinde SGK Kırşehir İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz tarafından Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Malul Gaziler Derneği ziyaret edilecek.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .