Son süreçleriyle Kırşehir CHP

Son süreçleriyle Kırşehir CHP

14.01.2016

7 Haziran seçimleri, 1 Kasım seçimleri derken, tüm ülkede gerçekleştiği gibi Kırşehir CHP’de ilçe ve il kongreleri gerçekleşti. Bu süreç örgüt içerisinde yer alan handikapçıları, pusucuları ve tek tip adamcıları da bir kez daha çok net bir biçimde açığa çıkardı. Dün onun yanında yer alan ve yoldaş görünen siyaset yalakaları, bugün bunun yanında utanmadan yer […]

7 Haziran seçimleri, 1 Kasım seçimleri derken, tüm ülkede gerçekleştiği gibi Kırşehir CHP’de ilçe ve il kongreleri gerçekleşti. Bu süreç örgüt içerisinde yer alan handikapçıları, pusucuları ve tek tip adamcıları da bir kez daha çok net bir biçimde açığa çıkardı.

Dün onun yanında yer alan ve yoldaş görünen siyaset yalakaları, bugün bunun yanında utanmadan yer almayı ideal bir tutum olarak gördüler. Hazırladıkları yıkım oyunlarıyla güvenden yüreğe kadar bir dozer gibi ezip geçtiler bir çok kimseyi.

Birbirlerine güvenmeyenlerin örgüt ve halk siyasetinin ötesinde dayatma içinde olanlar, onun bunun siyasetini hayata geçirirken bir bir yenildiler. Her aşamada “CHP kazandı” diyenler, kusura bakmayın CHP sonuç ne olursa olsun kaybetmiştir.

Her zaman iddiasında bulunduğum bir gerçeği de not düşmek istiyorum. Siyasetin halk ve vatan için yapıldığı gerçeğine. Her iki olgudan uzak siyaset geliştirenler tüm yarış süreçlerinde rakı masalarında ayak oyunlarını şekillendirirken, siyaseti iyi okumuşlar tarafından yine harcandılar, yenilgiyle tükendiler.

Kırşehir Merkez İlçe Başkanlığı’nın görevden nasıl alındığına tekrar tekrar değinmek istemiyorum. Bunu hepimiz gördük ve yaşadık. Bu süreçte kişilikte ve adamlıkta bir çokları bir çok kalıba konuldu ve sokaklarda haklarındaki söylemleri çekilmez bir hal aldı.  Kişiliğinde yanlışlığı ve yanılgıyı başarı edinmişler Kırşehir siyaset tarihine mumyalanarak, sonraki yıllarda anımsanacak raflara kaldırıldı.

Sevginin, saygının ve dayanışmanın kaleleri bir kez daha devrildi bu süreçte. Birbirlerinden korkar adımlarla ilerleyen penguenler ordusu ne çok birikse de kendi ekseninde ne yazık ki kalıplarında duramadılar. Dün onun adamı bunun adamı gibi efsanelerle ayrışmayı ve bölüşmeyi tetikleyenler bugün hala ısrarla adam yurduna konulmak istenmekteler. Makamın ve yönetmenin yok niteliğindeki hastalık ruhuna saplananlar, partiyi başarılara taşımak yerine kendi kör duygularını tatmin etmek üzere bir çıkış gösterdiklerini bir kez daha ortaya koydular. Aydını, kadını, gençliği bir bir tüketip yiyenler, bugün hala niçin bir kez daha yenildiklerini sorgulamalarının aksine o pis nefeslerini örgütün genlerine üflemekteler.

Her halükârda ben bir CHP’liyim. Onun bunun sayesinde bir devrimci değil, kendi kişisel kazanım ve yetkinliklerimle oluşmuş bir devrimci, bir CHP’liyim. Olan bitenlere şiddetle kızıyorum, öfke duyuyorum ama yinede tüm olumsuzluklara rağmen bir CHP’li olduğumu red ve inkâr etmiyorum.

Öteden bu yana her türlü adaylıklarında ve delegasyon oluşumlarında bizleri liste başlarına yazmaktan korkan beyni alınmışlara rağmen ben bir CHP’liyim. En net bir tavırla belirtmek gerekirse, bugün İl Başkanı Yılmaz ZENGİN, İlçe Başkanı Mehmet BEYHAN; ”gel partinin şu şu kademelerinde fiziksel katkılarına ihtiyacımız var” deseler,  gitmeme, katılmama ve örgütüme ivme katmama gibi bir şans, bir lüksüm söz konusu olamaz. Zira benim ideolojik gerçeklerim adamcılığı değil ideoloji neferliği yapmayı ihtiva eder.

Beğenin beğenmeyin, her halükârda örgütün liderlik ve yönetim mekanizmalarında yer alanlar ise örgütümün emek ve mücadelesinin esas taşlarıdır. İnkâr edemem, yok sayamam, red edemem. Zira en iyimizden en kötümüze dek topyekun bir güç, topyekun bir dayanışma ve topyekun bir başarıyız. Aksine tavır sergileyenler hem kişiliğinde hem de örgütünde ağır kayıp ve yenilgilere çoktan soyunmuş anlamına gelir. Başarıyı ve iktidarı birey ve adamcılıkta değil, mücadele ve ideolojik yoğunlaşmada aramak gerekir.

Öte yandan darbeci bir pozisyona girmek, şımarıklığa soyunmak, “ben olmazsam olmaz” demek muazzam bir çürümüşlüktür. Partimin içinde veya dışında yer alan değerli büyüklerimi şeffaflığa, dürüstlüğe, mücadeleye ve dayanışmaya davet ediyorum. Ankara’da önümüzdeki günlerde gerçekleşen olan Genel Kurultay’da Parti Meclisi adayı olan Yıldım KAYA’ya başarılar diliyorum.

 

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .