Soğuk hava hafta sonuna kadar etkili

Soğuk hava hafta sonuna kadar etkili

18.02.2015

Meteoroloji uyardı… Soğuk ve yağışlı hava ile birlikte hava sıcaklığı hissedilir derecede azalırken, oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlar ve ilgililerin tedbirli olması istendi…

Kırşehir Meteoroloji Müdürlüğü, kar yağışının Cuma gününe kadar ilimiz Kırşehir’de etkili olmasının beklendiğini bildirdi.

Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı nedeniyle Pazartesi gecesi başlayan kar yağışı Kırşehir ve ilçelerinde Salı günü akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak özellikle gece ve dün kuvvetli kuzeyli rüzgarla birlikte yer yer kuvvetli kar yağışı etkili olurken, kar yağışlarının Cuma gününe kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor.
Kırşehir Meteoroloji İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, beklenen kuvvetli kar yağışı, kuvvetli rüzgar ve soğuk hava sebebiyle oluşabilecek tipi, ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, görüş mesafesinde azalma vb. olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.
Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklığı hissedilir derecede 8 ila 10 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşecek. Rüzgar kuzeyli yönlerden orta kuvvette, yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .