Şoför esnafından Başkan Bahçeci’ye teşekkür

Şoför esnafından Başkan Bahçeci’ye teşekkür

12.10.2017

Kırşehir Belediyesi’nin çalışmalarını başlattığı Şehir İçi Minibüs Terminali Projesi’nden memnun olduklarını belirten Şoförler Odası Başkanı Mehmet Tekin, projenin Türkiye’de tek olacağını söyledi…

Ulaşım Master Planı ile devlet ve esnafın karşı karşıya getirildiği eleştirilerine maruz kalan Yaşar Bahçeci, Şehir İçi Minibüs Terminali Projesi ile şoför esnafının gönlünü aldı…

KIRŞEHİR’DE Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin hayata geçirdiği ve kent içi ulaşımını konforlu ve işlevsel bir şekilde yerine getirecek olan Şehir İçi Minibüs Terminali Projesi’nden şoför esnafı memnun.
Şehrimizde eski pazar alanının bulunduğu 10.500 m2’lik alana yapılacak projede kent içi minibüsleri için8 adet durak ile taksi durağı yer alırken, 150 kişilik restoran, çay ocağı, kafe, zabıta bürosu, dükkân ve çocuk oyun alanı da bulunuyor.
Kırşehirlilerin ulaşım kalitesini arttıracak, konforlu, işlevsel ve nitelikli bir terminalde hizmet verecek olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye teşekkür eden Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin, mevcut hizmet verilen dolmuş durağından memnun olmadıklarını belirtti.
Şoför esnafının yanı sıra hizmet alan vatandaşların ihtiyaçlarını giderebilecekleri mekân ve alanların olmadığı mevcut dolmuş durağının yerine yapılacak olan modern Şehir İçi Minibüs Terminali’nin Türkiye’de tek olacağını belirten Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin, gazetemiz Kırşehir Çiğdem’e yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
“Türkiye’de tüm illerde minibüs terminalleri vardır. İnşallah biz de Belediye Başkanımızın sayesinde daha güzel bir minibüs terminaline kavuşacağız. İnanıyorum ki Türkiye’de tek olacak bu proje. Geniş kapsamlı, hem vatandaşın, hem minibüsçü esnafın buna ihtiyacı vardı, yani şehrin buna ihtiyacı vardı. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz, böyle bir minibüs terminali kazandıracağı için.
“Tüm minibüsler ilçelerde dâhil orada olacak. Belediye Başkanımızın söylediği bu şekilde, ama ileride karar alınır belki köy araçları daorada olur, bilemiyoruz. İyi bir terminal olacağına inanıyoruz ve en azından dışarıdan gelen vatandaşlarımız, üniversite öğrencilerimiz için minibüs terminali çok önemli. Çünkü diğer illerde de güzel minibüs durakları, terminalleri var. İnşallah bizim ki daha iyi olacak.”
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

kemalbrn

Güzel eski pazar yerine minibüs terminalini yaptın da, bunların gidecekleri Semtlere gidiş-dönüş güzergahları nasıl olacak acaba? Burada haftada iki gün Pazar kuruluyor, hele yazın buraya girip-çıkmak işkence. İlk olumsuzluk bugünlerde buralara giriş-çıkışta yaşanacak. Büyük ihtimal ana caddelerden geçiş olmayacak. Stad tarafına çıkış için Kazankaya Caddesini kullanmaya kalktın diyelim, bu caddenin Uzun Çarşı birleşim noktasında zaten her daim trafik var ki, kimse kimseye yol vermiyor, herkes arabasını diğerinin üzerine sürüyor, herkes her yere arabasını park ediyor. Bence bir çare minibüs terminaline giriş-çıkış güzergahlarında TEK YÖN uygulamasına geçmek olmalı ki, buna da Kırşehir halkı hiç hazır değil. Çünkü bundan 2 sene önce bir yerde Tek Yön uygulaması yapıldığını, esnafın dükkanımın önünden araç geçişi azaldı şikayeti üzerine Belediyenin büyük reklamlarla duyurduğu (prestij yolu oluyormuş) uygulamaya anında (bu çabukluğu da anlamış değilim) sonlandırdığını biliyorum. Velhasıl Belediyemizin bu işin üstesinden gelmesini diliyorum, ama pek umudum yok. 2018 yılında Belediye seçimleri de var ki umudumu tümden kaybetmek istemiyorum.

12.10.2017, 17:46

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .