Siz ne anlarsınız?

Siz ne anlarsınız?

09.03.2018

Kolaydır rezidanslarda konuşup her konuda ahkâm kesmek. Yükseklerden bakıp aşağıdakileri görmemek. Bir evladın nasıl şehit verildiğini siz nereden anlayacaksınız. Sırça köşklerde içkinizi yudumlayıp kafanızı dağıtırken o şehitler ülkenin üzerine çöreklenmiş alçak teröristleri dağıtma peşindedirler. Siz ancak laf konuşursunuz. Nasılsa şehit sizin değil. Sizin için şehidin bir önemi de yok değil mi? 20 yaşına kadar büyüt, […]

Kolaydır rezidanslarda konuşup her konuda ahkâm kesmek.
Yükseklerden bakıp aşağıdakileri görmemek. Bir evladın nasıl şehit verildiğini siz nereden anlayacaksınız. Sırça köşklerde içkinizi yudumlayıp kafanızı dağıtırken o şehitler ülkenin üzerine çöreklenmiş alçak teröristleri dağıtma peşindedirler.
Siz ancak laf konuşursunuz.
Nasılsa şehit sizin değil. Sizin için şehidin bir önemi de yok değil mi?
20 yaşına kadar büyüt, tırnağını taştan sakın, sonra bu kutsal vatan toprakları için gözünü kırpmadan şehit olan askere laf söz et.
Sen bir gün hatta bir saat çocuğundan uzak olunca gözyaşı dökersin, başı ağrısa yanında olursun, canı bir şey istese hemen alıp götürürsün. Ama şehit anası, babası ancak mezarını koklar, toprağı öper, resimlerine elbisesine sarılıp yatar. Siz anlamazsınız bu duyguyu bunu en iyi şehit anası babası bacısı kardeşi anlar.
Şehidin kardeşi her gün şehittir, kız kardeşi belki bundan sonra hiç gülemeyecektir, hele o ana baba her gün her gece sabahlara kadar evladının hasreti ile yanıp tutuşacak belki bir kısmı bu acıya dayanamayıp hayatlarını kaybedecektir.
Ama sen lüks villalarda TV izlerken, milyon dolarlık evinde otururken, milyarlık arabanla olta atarken bu duyguyu asla anlayamazsın.
Mecliste sözüm ona vekil olursun bu memleketin evlatlarının verdiği vergilerle milyarlarca aylık alırsın utanmadan sıkılmadan ahlaksız ve şerefsizce bu vatanı ve senin rahat nefes alman için mücadele edip canını veren Mehmetçiğe dil uzatırsın…
Şehit evinde yüzler hiç gülmez, ağıtlar acılar gözyaşları hiç bitmez. Düğün dernek bayram seyran bu evlere hiç uğramaz uğrayamaz. Bu evlerde çalgı çalmaz, müzik sesi duyulmaz, bu evlerde sadece ağlama sesleri ve ağıtlar duyulur, anaların yaşlı gözlerinden başka bir şey göremezsin.
Sen hiç şehit cenazesine katıldın mı? Şehit evini ziyaret ettin mi, ya da şehitliğin değil içinden kenarından geçtin mi?
Orda hep hüzün vardır gözyaşı vardır özlem vardır. Gençliğinin baharında vatan için toprağa düşen canlar vardır. Sen bunları anlayamazsın bilemezsin bu duyguyu hiç. Ama zehirli dilini uzatıp laf söylemesini bilirsin.
Şehit evinin bulunduğu caddede yüksek sesle konuşulmaz, arabada korna çalınmaz, yüksek sesle müzik dinlenmez, davullu zurnalı çalgılı düğünler yapılmaz ama siz sesinizi başka başka yerlere duyurmak için satılmış dillerinizi oynatır durursunuz.
Sen anlayamazsın Vatan sevgisinin ne demek olduğunu senin vatanın yok ki anlayasın. Aynen namusun onurun şerefinin olmadığı gibi…
Önce Meclisin çatısı altında bulunan ve partisinin adı ne olursa olsun bu vekil bozuntularına daha sonra bu şerefsizlere destek olan destek veren belediye başkanından hizmetlisine, kamu görevlisinden öğretmenine öğrencisine bilumum kim ve kimler varsa tespit edilip derhal gereği yapılmalıdır. Bu şehit ailelerinin acısı kendilerine yeterde artar bile. Birde bu hainlerin sözleri söylemleri ile kalplerini kırıp incitmesinler.
Bunu yapın yoksa kıyamet kopana dek bunların vebalinden kurtulamayacağınız gibi yarın büyük mahkeme de bu şehitlerin karşısına çıkacak yüzünüz olmaz…YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .