SİZ KİMİN KÖPEĞİSİNİZ???

SİZ KİMİN KÖPEĞİSİNİZ???

18.02.2016

Kırşehir’den ülkemizin durumuna bakarken, hem endişeleniyor, hem de üzüntü duyuyoruz. Kırşehir insanı vatanına bağlı, ülkesini ve milletini seven birlik ve beraberliği benliğinde hisseder. Ama gelin görün ki, bu memleketin ekmeğini yiyen bir takım aşağılık insan diyemeyeceğim maşalar bu ülkenin huzurunu bozmak için birilerinin köpekliğini yapıyor. Sabah erken kalkmış ve her günkü gibi işe gitme hazırlıklarını […]

Kırşehir’den ülkemizin durumuna bakarken, hem endişeleniyor, hem de üzüntü duyuyoruz.
Kırşehir insanı vatanına bağlı, ülkesini ve milletini seven birlik ve beraberliği benliğinde hisseder.
Ama gelin görün ki, bu memleketin ekmeğini yiyen bir takım aşağılık insan diyemeyeceğim maşalar bu ülkenin huzurunu bozmak için birilerinin köpekliğini yapıyor.
Sabah erken kalkmış ve her günkü gibi işe gitme hazırlıklarını yapmışsınız. Belki de aileniz ile son bir kahvaltı yapıp evden çıkıyor ve iş yerinize gidiyorsun.
Evinizden ayrılırken belki de bir daha gelemeyeceğiniz bu evden eşinize çocuklarınıza veda ediyor “Allahaısmarladık” deyip evden çıkıyorsunuz olacaklardan habersiz…
Bir daha öpüp koklayamayacağınız çocuklarınızı son kez öpüyorsunuz, eşinizde size son kez bakıp “Güle güle” diyor belki de.
Her zamanki gibi çıktığınız bu evden olacaklardan habersiz “akşam ne istersiniz, ne getireyim size “derken yüzünüzden gülücükler daha da bir anlam katıyor ortama.
Kızınız “baba gecikme erken gel eve oyun oynayacağız” dediğinde sen ona “şimdilik annenle oyna ben geldiğimde devam ederiz” diyorsun.
Ve yıllardır yaşadığın bu evden son kez çıkıyorsun…
İşine gelip gün boyu çalışıyor verilen işleri hakkıyla yerine getiriyorsun. İşten arta kalan boş bir zamanda evini arayıp evdekilerin neler yaptığını merak edip soruyorsun her zaman ki gibi.
Bu konuşma belki de sevdiklerinin seni son kez duyduğu telefon konuşması oluyor…
Mesai bitiyor ve sen işten çıkıp servis aracına biniyorsun birazdan olacaklardan habersiz.
Çalışma arkadaşlarının da gelmesi ile servis aracı artık hareket etmeye hazır. Artık hareket saati geliyor ve evinizin her zamanki güzergâhına doğru yol alıyorsunuz yavaş yavaş…
Şehrin en kalabalık caddesindesiniz ve inanılmaz bir yoğunluk var. Birden daha önce hiç duymadığın bir gürültü duyuyorsun ve sen artık hiçbir şey görmüyor, duymuyor ve hissetmiyorsun…
Hayat artık senin için bitiveriyor…
Sevdiklerin, eşin, oğlun ve kızın senin gelmeni bekliyor. “Babam daha niye gelmedi anne” diyen kızının sesi evin içinde yankılanıyor sanki.
Oğlun da tedirgin olmuş. ”Anne babamın işi mi çıktı acaba” demesine sen “Gelir yavrum birazdan servis geç çıkmıştır belki” deyip geçiştiriyorsun…
Neden sonra televizyonu açıyorsun, belki de çalıştığı iş yerinden aranıyor evin ve sen eşinin ölüm haberi ile yıkılıp kalıyorsun oraya…
O çocuklar bir daha “baba” diyemeyecek ve bir daha babalarını göremeyecekler…
Hayat bu kadar mı değersiz?
İnsan canı bu kadar mı önemsiz?
Öldürmek bu kadar mı kolay?
İnsan olan bir cana nasıl kıyar?
İnsan olan bir insanı nasıl katleder?
İnsan olan suçsuz günahsız o masum çocukları nasıl öksüz, yetim bırakır?
İnsan olan o masum kadınları nasıl dul bırakır?
Bu kadar mı kör oldu gözleriniz?
Bu kadar mı yitirdiniz insanlık değerlerinizi?
Bu kadar mı acımasız oldunuz?
Bu kadar mı alçaklaştınız?
Bu kadar mı kansızlaştınız?
Bu kadar mı kahpeleştiniz???
Ölenler, şehit oldu en büyük mertebeye ulaştılar, kalanlar gururla şehit eşi şehit çocuğu olarak ömür boyu üzülseler de gurur duyacaklar.
Ülke yas tutacak, bizler üzüleceğiz…
Ama sen şunu hiç unutma!
Sen bu ülke de hiçbir zaman başarılı olamayacaksın, bundan önce de olamadığın gibi…
Bu ülke ilelebet payidar kalacak ama siz zavallı, alçak, köpek, cani, terörist olarak kalacaksınız…
Bu terör olayları karşısında, millet olarak elbette sağduyumuzu korumak zorundayız. Herkes bilmelidir ki, birlik ve beraberliğimizi hedef alan bu saldırılar asla amacına ulaşamayacaktır.
Terör saldırısını yapanlar unutmasınlar ki bu tür saldırılar bizi bir birimize daha çok kenetleyecek ve birlik beraberliğimize daha fazla sahip olmamıza neden olacaktır.
Bu saldırılardan güzel ülkemizi korku imparatorluğu kurmaya çalışanlara asla fırsat vermeyecektir.
Yapılan bu alçakça saldırıyı nefretle kınıyoruz. Saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve yüce milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.
Bunu yapan alçaklara söyleyecek söz bulamıyorum, kanı bozuk kansızlar…
Söyler misiniz siz kimin köpeğisiniz…YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .