SİYASİLERE AÇIK UYARI…

SİYASİLERE AÇIK UYARI…

10.03.2016

Siyasette birçok konu var elbette, konu çok olunca sorunda çözüm yolları da çok aslında. Dört yılda bir yapılan seçimlerde hatırlanan halk, ağzı bağlı oturur vaziyette bekliyor ya da bekletiliyor. Koltuğa oturan kendini çivilemiş adeta “beni buradan kimse kaldıramaz! Kaldırırsa ben sorarım, bak ben neler yaparım ne belgeler ne bilgiler var elimde”… der dururlar. Zaman çok […]

Siyasette birçok konu var elbette, konu çok olunca sorunda çözüm yolları da çok aslında.
Dört yılda bir yapılan seçimlerde hatırlanan halk, ağzı bağlı oturur vaziyette bekliyor ya da bekletiliyor.
Koltuğa oturan kendini çivilemiş adeta “beni buradan kimse kaldıramaz! Kaldırırsa ben sorarım, bak ben neler yaparım ne belgeler ne bilgiler var elimde”… der dururlar.
Zaman çok çabuk geçiyor 2 yıl sonra seçimler var…
Kırşehir gibi küçük şehirlerde, bizim gibi taşrada yaşamanın kolaylıkları olduğu kadar elbette ki zorlukları da var. Bunların başından da siyaset geliyor. Ayrı partilerde olsan da il küçük olunca herkesi tanıyor ve biliyorsun. Siyasetçiler daha çok yaşıyor bunun sıkıntılarını.
Ee tabi kolaylıkları da var; siyaset yaparken halka “beni bilmem kaç yıldır tanırsınız, kimim neyim bilirsiniz, ben bu memleketin çocuğuyum, eli çantalı değilim, seçim sonrası da buradayım, ölene kadar buradayım, kaçacak değilim vs. vs.” bir sürü sözler laflar.
Kendi partisinden listeye giremeyen sözde siyasetçiler bir başka parti ile flört yapar onu da beceremezse listeye giremediği partinin kaybetmesi için elinden geleni yapar, bunda başarılı olanda vardır başarısız olanda.
Bundan 15-16 yıl evvel AK Parti diye bir parti yoktu. Yani AK Parti’de ideolojik bir kan bağlılığı bulunmuyordu. Sonra parti kuruldu Refah Partisi’nin kapatılması ve oradan ayrılanların kurduğu bir parti oldu başta. İlk zamanlar millette bir korku vardı acaba bu partide kapatılır mı, il İlçe ve diğer teşkilatlarda olanlar hapse atılır mı,fişlenirler mi gibi bir yığın soru ile karşı karşıya kalınmıştı.
Bu anlamda korkanlar, tırsanlar uzak durdular bu partiden. Ama yıllardır Milli Görüş çizgisinde olanlar hatta MTTB (Milli Türk Talebe Birliği) ‘inden gelenlerin bir çoğu partiye sahip çıktılar. Menfaat ve çıkarın her dönemde olduğu bir zeminde sağa sola kaymalar olduğu gibi, sağdan soldan da bu tarafa kayanlar oldu,olmaya da devam edecek. Malum siyaset ıslak zemin…!
Külfetten önce nimet görmek isteyenler birazda bunların başını çekenlerdi aslında. Düzgün, dürüst, namuslu, onurlu, şerefli, partisini sayan ve seven AK Partilileri tenzih ediyorum.
Ve seçimler oldu büyük bir çoğunlukla iktidarı ele geçiren ve uzun sürede bırakmayacağı benzeyen AK Parti de, fırıldak,kimliksiz,kişiliksiz,çapsız,kemik ve kıç yalayıcılar piyasaya çıktı.
Bunlar her dönemde işlerini yürüten sözüm ona dansözlükte üstüne olmayan zevatlar.Bunları bilmeyen yoktur…Bunlarında siyasette bilmediği yoktur. ! Bunlar düzenin adamlarıdır.
Bu partinin de bir çok üst yerlerinde pastadan pay almaya başladılar ve halende alanlar var.
Çok uzağa gitmeyelim ANAP döneminde de bu böyle idi. Nerede kaldı ideoloji, nerede kaldı dürüst siyaset,nerede kaldı ülkü, ideal…? Hepsi hikaye hepsi laf-ı güzaf.
O gün orada olanlar bugün buradalar ya peki yarın nerede olacaklar!
Bu tip insanlara (!) çok dikkat edilmeli; özellikle de bugünün iktidar partisi ve yereldeki il, ilçe ve teşkilat yöneticileri dikkat etmeli. Çünkü bunlar her devirde, her partide işlerini yürütür. Çoğu insan bu pis siyasetçiler yüzünden siyaset yapamaz,yapmaz,hatta sandığa gidip oy vermeye bile gitmez hale geldi.
Yıllar sonra belli mi olur bakarsın MHP’nin başından Devlet Bey gider! Bu imkânsız olsa daJ, bakarsın Meral Akşener veya bir başkası parti başına gelir, hikâye bu ya Ak Parti kan kaybeder ve iktidarı kaybeder. Hasbel kader MHP iktidar veya iktidar ortağı olur. E bu bizim çok büyük siyasetçi(!) ve yalakalar şimdiki MHP’liler den daha çok MHP’li, bu işin çilesini çekmiş, hapis yatmış, kahrolmuş ve hayatını kaybetmiş ülkücülerden daha da ülkücü olu vermişler.
Siyaset adamları bu tip insanlara çok dikkat etmeli çünkü bunlar her partide var, olacaklarda.
Bu tiplere de bir sözüm var; istediğiniz dönemde ve devirde, iktidar partisinin üstünde altında,sağında,solunda neresinde olursanız olun ama önce adam olun…

KÜÇÜK BİR NOT

Hafta sonu üniversite sınavı var. Bu anlamda üzerinde çok emeğim olduğunu düşündüğüm yiğit adam; Ünal Yavuz Çelik, Ahmet Metin Arslan ve Derviş Toprak başta olmak üzere sınava girecek tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum. İnşallah haklarında hayırlı olan olur.Dualarımızı eksik etmeyelim…YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .