Siyasiler istemese de halk seçim istiyor

Siyasiler istemese de halk seçim istiyor

03.10.2019

17 senedir iktidar olan AKP sanki içeriden sarsılıyor algısı kamuoyunda oluşmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde peş peşe açıklamalar yaparak parti kuruluş çalışmalarını hızlandıran hem eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, hem de eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın eski partileri AKP’den oy alacakları kesin. Anadolu’da artık insanlar devlette tüm yetkilerin tek elde toplanmasının doğru olmadığını, zira güçlü parlamenter sistemin […]

17 senedir iktidar olan AKP sanki içeriden sarsılıyor algısı kamuoyunda oluşmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde peş peşe açıklamalar yaparak parti kuruluş çalışmalarını hızlandıran hem eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, hem de eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın eski partileri AKP’den oy alacakları kesin.
Anadolu’da artık insanlar devlette tüm yetkilerin tek elde toplanmasının doğru olmadığını, zira güçlü parlamenter sistemin daha doğru olduğu kanaatinde. Ülkede yaşanan olumsuz ekonomik tablodan ve devam eden terör olaylarından dolayı, her ne kadar siyasiler istemese de halk nezdinde artık bir erken genel seçim kanaati yaygın biçimde oluşmaya başladı.
Bugün Kırşehir sokaklarında insanları dinliyorum da, CHP, İYİ Parti, MHP, HDP seçmenleri artık bir erken seçimin kaçınılmaz olduğunu sıkça dile getiriyorlar. Halkın büyük çoğunluğu artık iyice bozulan ekonominin cebine zarar verdiğini düşünüyor. Telefon, elektrik, su, doğalgaz, benzin, mazot, hatta odun, kömür ve ayrıca temel gıda maddelerinin artan fiyatları nedeniyle satın alınamaz duruma geldiği konuşulup tartışılıyor.
AKP içinde meydana gelen istifalar ve eleştiriler nedeniyle partinin güç kaybettiği, olası bir seçim de artık çoğunluğunu iyice kaybedeceği ihtimali tüm kesimlerde konuşuluyor bile. Zira 31 Mart 2019 seçim sonuçları beğenilmemiş ve İstanbul seçimlerinin yenilenmesi istenilmişti, 23 Haziran da son sözü halk söyledi çünkü irade halkındı. Halk umuda yöneldi ve CHP’yi yerelde iktidara taşıdı.
Bugün ülkede;
Terör olayları devam ediyor,
İşsizlik her geçen gün artış gösteriyor,
Ekonomik veriler hiç de iyi görünmüyor,
İnsanlar umutsuz, yorgun ve bezgin halde,
Alım gücü her geçen gün azalan insanlar fakirleşmeye devam ediyor,
Şehit cenazeleri yürekleri yakıyor,
Telefon, elektrik, su faturalarını bile ödeyemeyen insanlar çaresiz,
Anadolu insanı fakirleşiyor ümidini her geçen gün yitiriyor,
Ülkede böylesi vahim bir tablo yaşanırken, bu duruma nasıl çözüm üretebiliriz, insanları nasıl daha huzurlu yaşatabiliriz düşünceleri yetkililer tarafından konuşulup tartışılamıyor.
Tüm bu yaşananlardan sonra, insanların çaresiz bir şekilde arayış içinde olduklarını, toplumun her kesiminin insanca yaşam alanlarına dönük politika izleyen siyasetçileri aradıkları izlenimi her geçen gün artmaktadır. Yerelde seçmen tarafından yetkilendirilerek iktidara getirilen CHP’nin, genelde de iktidarını sürdürmesi umudu her geçen gün biraz daha artmaktadır.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .