Siyasi parti liderleri Kırşehir’e gelmesin Allah’ım!..

Siyasi parti liderleri Kırşehir’e gelmesin Allah’ım!..

18.03.2019

  Evet Allah’ım lütfen! Biz böyle cıvıl cıvıl meydanlarla, bir taraftan kurulan çadırlarla, gönül almak amaçlı dağıtılan küçük ikramlarla mutluyuz. Kapımıza gelen, aday tanıtımı broşürlerini dağıtan, değişik siyasi parti elemanlarının güler yüzleriyle içimiz aydınlanıyor. Sanıyoruz ki Kırşehir önümüzdeki 5 yılda umutların şehri, güzel günler bizim olacak. Cadde ve sokaklarımızdan geçen seçim arabalarından yükselen hareketli müzikler; […]

 

Evet Allah’ım lütfen! Biz böyle cıvıl cıvıl meydanlarla, bir taraftan kurulan çadırlarla, gönül almak amaçlı dağıtılan küçük ikramlarla mutluyuz.
Kapımıza gelen, aday tanıtımı broşürlerini dağıtan, değişik siyasi parti elemanlarının güler yüzleriyle içimiz aydınlanıyor. Sanıyoruz ki Kırşehir önümüzdeki 5 yılda umutların şehri, güzel günler bizim olacak.
Cadde ve sokaklarımızdan geçen seçim arabalarından yükselen hareketli müzikler;
“Yüceltmek için bu şehri,
Bir daha Yaşar Bahçeci.”
“Kırşehir’in umudu, güzel günlerin yolu
Selahattin Ekicioğlu.”
Hele bir de mahalli sanatcı Yaşar Apaydın’ın oyun havalı,
“Samimiyetin saygın şehiri aştı,
Gönlündeki sevgi hep doldu taştı,
Galbinin güzelliği yolları aştı,
Gırşehir’in gururu Onur Köksal bey”…
Biz böyle güzel güzel, kardeş kardeş seçim dönemi geçirirken, adaylarımız bir arada saygıyla saz çalıp, türkü söylerken, lütfen Allah’ım…
Seçim tahminleri yaparak, Kırşehir’e şunları yapmanın zamanı geldi diye konunun uzmanları olup, her birimizdeki Belediye Başkanı cevherini ortaya koyarak mutluyuz efendim.
Akşamları televizyonda iki haber dinleyelim, memlekette ne olup bitiyor derken önce iki şehit haberi ki tam da Şehitler Haftası’nda. Hüzünleniyoruz tabi. Ruhları şâd olsun, şefaatlerine nail etsin Allah’ım.
Hemen arkasından parti liderlerinin birbirine, af buyurun eskiden “mahalle dedikoducuları” denirdi ki “mahalle kadınları” gibi deyimi de yaygındır, “gel döğüşek yüzlü” halleriyle gerginleşiyoruz. Artık hayretle ne yapacağımı bilmeden istemsizce gülüyorum. Oğlan diğer odaya gidiyor “bu ne ya…” diyerek. Rahmetli dedemin çokca kullandığı “Vel hâyâ-i, vel iman.” geliyor aklıma. . Ha bir şehit yası içeren cümle bile yok dillerinde.
Saygı, nezaket, incelik…
Aman onlar diğer illerde gerim gerim gersinler ortalığı. Şu “yarın ne yiyip içeceğiz, memleketin hali ne olacak, çoluk çocuğumuza nasıl bir yarın sağlayabiliriz?” diyen büyükler ve “nasıl iş bulurum” derdine düşmüş gençler, işsizler varken…
Bu nasıl bir hırstır Allah’ım… Lütfen buralara gelip bizi de zehirlemesinler. Kendi kendilerine halletsinler kavgalarını. Bizi karıştırmasınlar.
Lütfen Allah’ım biz böyle iyiyiz. Gelemesinler, geremesinler!..
İyi olan her konuda bereketli günler dilerim.

GÜNER METİNTÜRK

 YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Zülfikar Altay

Güzel bir yazı olmuş. Tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum

20.03.2019, 20:53

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .