SİYASETTE DEPREM ETKİSİ: YILDIRIM TÜRK MHPH’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

SİYASETTE DEPREM ETKİSİ: YILDIRIM TÜRK MHPH’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

11.02.2015

SİYASETTE DEPREM ETKİSİ: Kırşehir’de herkesin yakından tanıyıp sevdi YILDIRIM TÜRK MHP’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI KIRŞEHİR’DE herkesin yakından tanıdığı ve sevdiği Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmotoloji Ana Bilim Dalı Başkanı hemşehrimiz Prof. Dr. Yıldırım Türk, MHP’den Kırşehir Milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti. Prof. Dr. Yıldırım Türk’ün, Salı günü Kayseri’de görev yaptığı […]

SİYASETTE DEPREM ETKİSİ:

Kırşehir’de herkesin yakından tanıyıp sevdi

YILDIRIM TÜRK MHP’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

yıldırım türk
KIRŞEHİR’DE herkesin yakından tanıdığı ve sevdiği Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmotoloji Ana Bilim Dalı Başkanı hemşehrimiz Prof. Dr. Yıldırım Türk, MHP’den Kırşehir Milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.
Prof. Dr. Yıldırım Türk’ün, Salı günü Kayseri’de görev yaptığı hastaneye istifasını sunarak MHP’den Kırşehir Milletvekili Aday Adayı olacağı bildirildi.
Yıldırım Türk’ün istifası MHP’de büyük sevinçle karşılanırken; Yıldırım Türk’ün bugün Kırşehir’e gelerek saat 10.30’da MHP İl Merkezi’nde bir toplantıyla aday adaylığını resmen açıklayacağı öğrenildi.
Yıldırım Türk’ün de MHP’den aday adayı olmasıyla birlikte MHP’nin milletvekili aday adayı sayısının 20’yi geçtiği bildirildi.
Kırşehirli emekli öğretmen Ali Rıza Türk’ün oğlu olan Prof. Dr. Yıldırım Türk’ün MHP’den aday adayı olması diğer partilerde büyük yankı uyandırdı. Özellikle CHP ve AKP’yi derinden sarsan Yıldırım Türk’ün aday adaylığı ile birlikte tüm partilerde aday adayı olmak isteyenlerin geri adım atacağı iddia ediliyor.
Prof. Dr. Yıldırım Türk’ün MHP’den Kırşehir Milletvekili aday adayı olması ile birlikte bu partide aday adayı olan profesör sayısı da üçe yükseldi. Daha önce de Elazığ Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tamer Demir ile Kırşehir eski milletvekili ve Devlet Bakanı Prof. Dr. Ramazan Mirzaoğlu da MHP’den aday adaylıklarını açıklamışlardı.

 

 YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

ersoy

Sayın hocam adaylığınız çok mutlu edici ama neden şimdi çok merak ediyorum. 2011 seçimlerinde neden aday değildiniz… 30 mart belediye seçimlerinde de yoktunuz.. o zamanlar da ‘ülkenin içinde bulunduğu durum ve bu durum hakikaten kötü’ değilmiydi…. Bu kadar ülkesini KIRŞEHİR ini düşünen bir insandınız neden 2011 seçimlerinde Metin ÇOBANOĞLU nun yanında 2. sırada aday olmadınız… Evet soruyorum size neden şimdi… Sayın KIRŞEHİR ÇİĞDEM Gazetesi yetkilileri lütfen bu sorumu iletirmisiniz sayın adayımıza….

12.02.2015, 18:40
Onur Gülsen

Hocamızın adaylığı hayırlı olsun. Aday adaylığı açıklamasını dinledim bende hayal kırıklığı yaşattı. Hocamız bir kere ülkücü değil. Lider Kırşehir’e gelir hocamız tenezül etmez. Sadece il başkanı tanıyor ve adaylık teklif ediyor diye yeterlimi. Kayseride hiçbir teşkilat bu hocanın ülkücü olduğunu söylemiyor. Üniversitedeki ülkücü hocalar bu hocaya ülkücü demiyor. sayın il başkanı kontrolünde olsun diye ülkücü olmayan birini nasıl aday etmeye çalışır anlamış değilim. Kırşehirde ülkücüler bu oyunu bozacaktır.

21.02.2015, 23:33

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .