Siyaset ve siyasetçiler aldatıyor

Siyaset ve siyasetçiler aldatıyor

15.03.2018

Kırşehir siyasetçileri, okuyor musunuz? Siyaset yapma sanatı esasın erdemli ve sosyolojik kalkınmayı ifaa eden politik bir hareket halidir bana göre. Barındığı bölge coğrafyasının ışığa-aydınlığa açılmasının, toplumsal anlamda kalkınmasının, yenilik ve devrimlere çığır açılmasının olayıdır. Bu gerçekte siyaset için böyledir. Bizim ülkemizde siyaset gerçeğinden adeta kopmuş, karanlığı toplumun üzerine serpmenin tüm gayretleri veriliyor. Meziyetsiz, kabiliyetsiz, aklı […]

Kırşehir siyasetçileri, okuyor musunuz?
Siyaset yapma sanatı esasın erdemli ve sosyolojik kalkınmayı ifaa eden politik bir hareket halidir bana göre. Barındığı bölge coğrafyasının ışığa-aydınlığa açılmasının, toplumsal anlamda kalkınmasının, yenilik ve devrimlere çığır açılmasının olayıdır. Bu gerçekte siyaset için böyledir.
Bizim ülkemizde siyaset gerçeğinden adeta kopmuş, karanlığı toplumun üzerine serpmenin tüm gayretleri veriliyor.
Meziyetsiz, kabiliyetsiz, aklı karanlık, vicdanı çürümüş, kendisine dahi yetmeyen ne kadar böcek sürüsü var, aktifte yüzde 90 siyasete soyunmuş ve 80 milyonu temsil ediyor, toplum yönetiyorlar.
Sanattan uzak, bilimden uzak, felsefeden uzak,
Hiç bir siyaset eğitimi almamış,
Yenilikten uzak, toplumuna değil, kendine çalışan,
Adamcı, rantçı, ayakçı, şerci, baskıcı, nerede toplama enkaz var, tutmuş birilerinin elinden siyasetle bir yerlere gelmiş.
Adam desen adam değil, yüzünde meymenet yok, iki cümle kurmaktan aciz, sabahlara kadar harıl harıl komploların yeni türlerini üreten. Aklı zulümden başka hiç bir şeye çalışmayan, seçimlerde keskin zeka, seçim sonrası deve kuşu gibi başını toprağa gömen siyasetçiler ordusunun koridorlarından geçiyoruz.
Sonra yetmiyor,
Kalkıp topluma, İslâmı tanımlıyorlar, dedelik, hocalık, imamlık yapıyorlar,
Atatürk’le yarışıyorlar, Atatürk’ü anlatmaya kalkıyorlar, kurtuluş mücadelesini, devrimleri, tarihi tersten okuyorlar,
Kürdü tartışmaya koyuyorlar, aleviyi, süryaniyi, sağcıyı, solcuyu, İslamcıyı,
Güya bir gün İslamcı oluyorlar, milliyetçi oluyorlar, Atatürkçü oluyorlar, devrimci oluyorlar, sağcı oluyorlar, solcu oluyorlar. Beş kuruşluk akıllarıyla insanları aptal yerine koyuyorlar.
Bugün AKP iktidarının bu ülkeyi kontrol altına alamadığı bilgisiz siyasetçiliktendir,
CHP’nin muhalefetten kurtulamadığı bilimsiz siyasetçilikten,
MHP’nin 3 kola sonbahar yaprağı gibi savrulmaları bu yüzden.
Hiç birinin ne halkında ne ülkesinden haberi yok.
Gelişen bu çağda, bu ülkenin yükselişine tarih yazacakları yerde, ekonomiyi, eğitimi, sağlığı, işi, aşı rezil ettiler. Bol bol harcayın babam, yiyin tıksırana kadar, mevcudu yiyin, ithal edin yiyin, “altta kalanın, üretemeyen bu ülkenin canı çıksın.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .