Siyaset böyle bir şey işte!

Siyaset böyle bir şey işte!

31.07.2017

Başbuğ Alparslan Türkeş’in oğlu Tuğrul Türkeş, babasının partisi MHP’yi bırakıp AK Parti’ye geçmesinden sonra, Ak Partililer de onu mahcup etmemişler ve Ankara’dan milletvekili seçtirip, Başbakan Yardımcılığı göreviyle onurlandırmışlardı. Bu Başbakan Yardımcılığı görevi bir yıl kadar sürdü. Son kabine değişikliğinde, metal yorgunluğuna yenik düşmüş olacak ki Başbakan Binali Yıldırım tarafından görevinden alınıp, kızağa çekilmişti. Sonra ne […]

Başbuğ Alparslan Türkeş’in oğlu Tuğrul Türkeş, babasının partisi MHP’yi bırakıp AK Parti’ye geçmesinden sonra, Ak Partililer de onu mahcup etmemişler ve Ankara’dan milletvekili seçtirip, Başbakan Yardımcılığı göreviyle onurlandırmışlardı.
Bu Başbakan Yardımcılığı görevi bir yıl kadar sürdü.
Son kabine değişikliğinde, metal yorgunluğuna yenik düşmüş olacak ki Başbakan Binali Yıldırım tarafından görevinden alınıp, kızağa çekilmişti.
Sonra ne oldu bilmiyoruz, parti içinde ve MHP’de bazı kesimlerce eleştirilere muhatap kalan Tuğrul Türkeş, o da Ak Parti’ye sığınıp “Birincisi bir kere sarhoşların seviyesine inemem bundan dolayı açıklama yapamam. İkincisi de o dönemde yapılanlar ile ilgili sanıyorum ki partim beni savunacaktır” diyerek kendini garantiye aldı.
Tabi ki Ak Parti hükümeti Tuğrul Türkeş’i koruyup, savunacaktır.
“Sarhoşlar” diye kimleri kastetti bilenler bilir.
Ama onu MHP’liler mi savunacak?
MHP ve Devlet Bahçeli’yi bile iktidar partisi koruyup kollamıyor mu?
Önümüzdeki seçimlerde kim bilir MHP’lilerin oyları da Ak Parti’ye gider mi, onu da zaman ve seçimler gösterecektir.
Siyaset böyle bir şey işte!
*Şevket GÜNERYORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Hakan kamanli

Yıllarca mhpye oy vermiş biri olarak söylüyorum bundan sonra oyum çhpye devlet Bahçeli tekrar eski çizgisine gelene kadar oy falan yok bu Mhpden de bi cacık olmaz

07.08.2017, 12:50

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .