“Sınırları kanla çizilen yurdumuz Türkiye Cumhuriyeti’ni aynı ruhla koruyacağız”

“Sınırları kanla çizilen yurdumuz Türkiye Cumhuriyeti’ni aynı ruhla koruyacağız”

16.03.2015

Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan:
“Sınırları kanla çizilen yurdumuz Türkiye Cumhuriyeti’ni aynı ruhla koruyacağız”

KIRŞEHİR Türk ocağı Reisi Süleyman Doğan, 18 Mart Çanakkale Savaşları’nın yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Türk Ocağı Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamada, Çanakkale Zaferi’nin vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda Türk milletinin neleri başarabileceğinin ve gerektiğinde nelerin üstesinden gelebileceğinin en güzel kanıtı olduğunu vurgulayan Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, “Bugün rüzgâr ekenler Çanakkale Savaşı’nda ve diğer destansı mücadelelerimizde olduğu gibi yine fırtına biçecek ve boğazın soğuk sularında yok olacaklardır” dedi.
Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, şunları kaydetti:
“18 Mart büyük Türk milletinin bağımsızlığının sağlanması ve bekası için şehadet mertebesine erişmiş tüm vatan evlatlarının saygı, şükran ve rahmetle anıldığı gün olmakla birlikte aynı zamanda kazanılmış Çanakkale Zaferi’nin de kutlandığı gündür.
Çanakkale Savaşı’nda Türk Milleti’nin yüksek vatan sevgisi ve bağımsızlık isteği doğrultusunda verdiği bu emsalsiz mücadele, Türk’ün vatanının bütünlüğü için gerektiğinde neleri göze alabileceğinin en önemli göstergesidir.

Türk Ocağı Süleyman Doğan copy
“Düşman donanmasının Çanakkale’yi geçebilmek ve akabinde kutsal vatanımızı ele geçirebilmek için yaptığı hamleler; Türk Milleti’nin iman, inanç ve vatan sevgisiyle mücadelesi karşısında çaresiz kalmıştır. Son teknoloji silahlarla donatılmış düşman kuvvetleri karşısında sayıca az olan Türk ordusu tarafından imha edilmiş, “Yenilmez Armada” diye tanımlanan ve “Batmaz” denilen düşman donanması Seyit Onbaşı’nın fedakârlığı ve gayreti ile ve Nusret mayın gemisinin döşediği mayınlar sayesinde boğazın dibini boylamıştır. Bu cümleden hareket ederek savaşları gücü fazla olanın değil imanı yüksek olanın ve hakkı savunanın kazanacağı tüm dünyaya gösterilmiştir.
“Türklük gurur ve şuuru temel bilinç unsuru olarak beyinlerinde yer etmiş olan kahraman atalarımız, Türk milliyetçiliğini kendine şiar edinip, ortak bir ülkü doğrultusunda birleşerek düşman kuvvetlerinin üstesinden gelmiştir. Bu kapsamda Çanakkale Zaferi, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin ve gerektiğinde nelerin üstesinden gelebileceğinin en güzel kanıtıdır.
“Geçmişte oynadıkları oyunun karşılığını alamayıp mağlubiyetin sert tokadını yiyen omurgasız zihniyet şunu iyi bilmeli ve asla unutmamalıdır. Şanlı Türk milleti tarihinden aldığı güçle kendisini yok etmeye, ayaklar altına almaya çalışan güçlere karşı her ne pahasına olursa kanından ve canından vazgeçerek Türkiye’nin milli birliğini ve bölünmez bütünlüğünü korumak için göğsünü siper etmekten asla ama asla çekinmeyecektir. Bugün rüzgâr ekenler Çanakkale Savaşı’nda ve diğer destansı mücadelelerimizde olduğu gibi yine fırtına biçecek ve boğazın soğuk sularında yok olacaklardır.
“Bizler de Çanakkale Savaşı’nın temelini oluşturan Türk milliyetçiliği fikriyatının temsilcisi Kırşehir Türk Ocağı olarak bu ihtişamlı ve büyük zaferi asla unutturmayacak, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan, sınırları kanla çizilen yurdumuz Türkiye Cumhuriyeti’ni aynı ruh ve anlayışla korumanın hepimizin namus borcu olduğunu bilerek emanetlerine sahip çıkacak ve onları koruyacağız.
“Onların bayrağı yere düşürmemek için ‘Allah Allah’ nidalarıyla ölüme adeta koşarak gittiklerini unutmayacak ve şanlı Türk bayrağını daha yükseklerde dalgalandırmak, indirmek isteyenlerin karşısında da çelik gibi durmak için yılmadan, yorulmadan mücadele edeceğiz. Gerektiğinde Seyit Onbaşı, Ezineli Yahya Çavuş, Kınalı Hasan, Yozgatlı Mustafa ve daha pek çok kahraman şehitlerimiz misali bizlerinde gözümüzü kırpmadan vatan savunması için canlarımızın feda edileceği bilinmelidir.
“Bu vesile ile 100. yıldönümünü heyecanla ve gururla kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan savunması noktasında kanını toprağa akıtıp canlarını vererek şahadet şerbeti içmiş tüm şehitlerimizi yâd ediyor, rahmet ve minnetle hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.
“Ruhları şad olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .