Şifa versin Hakkı Göçen Ağabey

Şifa versin Hakkı Göçen Ağabey

17.02.2015

Bu günlerde küçük bir sağlık problemi yaşayarak hastanede yatan Kırşehir eski belediye başkanlarından, belediyeciliğin duayeni, dürüst ve renkli insan, örnek siyasetçi Hakkı Göçen ağabeyimi cumartesi günü eşimle birlikte ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Ziyaretimize sevinerek memnun kalan Hakkı ağabeyim benim çok sevdiğim elinde yetişip büyüdüğüm, nasihatlarını dinlediğim örnek aldığım ağabeyimdir. Hakkı Göçen ağabeyim siyasete […]

Bu günlerde küçük bir sağlık problemi yaşayarak hastanede yatan Kırşehir eski belediye başkanlarından, belediyeciliğin duayeni, dürüst ve renkli insan, örnek siyasetçi Hakkı Göçen ağabeyimi cumartesi günü eşimle birlikte ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.

Ziyaretimize sevinerek memnun kalan Hakkı ağabeyim benim çok sevdiğim elinde yetişip büyüdüğüm, nasihatlarını dinlediğim örnek aldığım ağabeyimdir.
Hakkı Göçen ağabeyim siyasete atılmadan önce ve sonra belediye başkanlığı dönemi de dahil olmak üzere yaşamı boyunca dürüstlüğü, ilkeli olmayı, devlet malına ve yetim hakkına göz dikmemeyi prensip edinmiş vatan, millet aşığı, Kırşehir sevdalısı bir büyüğümüzdür.
Nitekim bu Kırşehir sevdasını da belediye başkanlığı döneminde çok çalışarak, Kırşehir’in önemli sorunlarını çözerek, çehresini değiştirerek göstermiş, Kırşehir’in kanalizasyon, içme suyu gibi alt yapı problemlerini tamamlamış, yer üstünü üst yapıya hazır hale getirmiştir. Bu gün yer üstüne parklar yapılıyorsa, içme suyunda çok önemli arızalar ve patlamalar olmadığı sürece sular kesilmiyorsa bunların hepsi Hakkı Göçen ağabeyimin ileriye dönük çalışmaları sayesindedir.
Ziyaretimiz sırasında Hakkı ağabeyimi çok iyi gördüm, sağlığı yerindeydi, neşeliydi. Her zaman olduğu gibi kitabı, gazetesi ve bulmacası yanındaydı. Hoş ve güzel sohbetimiz sırasında bazen duygulandık, bazen güldük ama her şeyden önce sağlığını sıhhatini çok iyi gördüm Hakkı ağabeyimin.
Hakkı ağabeyimin ziyarete gelenleri, sevenleri, sayanları elini öpenleri çok oluyor. Bu da Hakkı ağabeyimin dürüstlüğünden, yetim hakkına el uzatmamasından Kırşehir’e en iyi şekilde hizmet etmesinden kaynaklanıyor. Kırşehir cadde ve sokaklarında şerefiyle dolaşıyor bir Allah’ın kulu küfür etmiyor, çaldı, çırptı, yedi içti şeklinde laf etmiyor, edemiyor.
Gençliğimde ziyaretlerine gittiğimde Hakkı ağabeyim sürekli olarak bana “ Okulunu bitirip hayata atıldıktan sonra dürüstlüğü elden bırakma, boğazından haram lokma geçmesin, kimsenin namusuna yan gözle bakma, hiç kimsenin ekmeğiyle ırzıyla oynama, iki yüzlülükten, uzak dur, doğru ve açık sözlü ol, kitap okumayı bırakma gibi nasihatlarını ve Türkiye’nin, Kırşehir’in dürüst, namuslu, kaliteli insanlara ihtiyacı var, dürüst insan sayısı azalıyor öyle günler gelecek ki dürüst insanları mercekle arayacağız ama bulamayacağız. Kötü günler bizleri bekliyor, namuslular namussuzlar kadar cesur olmalıdır” sözlerini dinlerdim.
Hakkı ağabeyimin bu güzel sözleriyle büyüdüğüm için haksızlığa tahammül edemiyorum, yalakalık yapmıyorum, yalakalara ve yalakalara pirim tanıyanlara rest çekiyorum, karakterimden , ilkelerimden taviz vermiyorum. Bundan dolayı da birilerinin beğenisini kazanamıyorum. Bir yerlere gelmek için kriterlere uymuyorum, nasıl puan kazanırım hesabını yaparak insanları karalamıyor, ispiyonculuk, münafıklık ve şov yapmıyorum, türbine oynamıyorum, az kazanıyorum, helal kazanıyorum, akşam kafamı yastığa koyduğum zaman vatandaşın taktiriyle vicdanımın rahatlığıyla uyuyorum. Bana yapılan haksızlıkları Allah’a havale ediyorum. Birilerinin benim hakkımda karar vermelerini kafama dahi takmıyorum. Çünkü bir gün helalliğin isteneceği gün de gelecektir diyorum.
Bu yaşam tarzını Hakkı Göçen ağabeyim gibi dürüst, ilkeli, şerefli bir insanın elinde yetişmenin avantajları diyorum. Allah herkese Hakkı Göçen gibi bir ağabey, her hali ile Hakkı Göçen gibi dürüst bir belediye başkanı nasip etsin.
Hakkı Göçen ağabeyime Allah’tan şifalar diliyorum.YORUMLAR

Toplam 3 yorum bulunmaktadır.

Veli (Esnaf)

Hakkı göçen gibi dürüst ve Kırşehir aşığı büyüğümüzü abimizi dile getirdiğiniz için vefalı davrandığınız için teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Hakkı Göçen’e Allah’tan sağlık sıhhat ve uzun ömürler diliyorum. Kırşehirliler Hakkı Göçen’in değerini Belediye Başkanlığı görevini bitirdikten sonra anladı. Size de şunu söylemek istiyorum dürüst insan inceler ama kopmaz. Sizi Kırşehir tanıyor, biliyor ve takdir ediyor. Yalakalarda günün birinde çat diye ortadan ikiye bölünür. Sadece günü kurtarırlar, günlük kazanırlar gerçekteyse kaybederler.

18.02.2015, 7:10
Nuh Müdür – Nevşehir

Değerli kardeşim, dürüst insan incelir kopmaz, münafık firafun günü kurtarır belli süre işini görür ama bir yerde kopar. Onun için ilkelerinden taviz verme. Hakkı Göçen Başkanımıza Allahtan sağlık şifa ve uzun ömürler diliyorum. Yazılarına devam et zevkle okuyorum.

18.02.2015, 9:55
Adem Aydemir Eski Kırşehir Emniyet Müd.

Bize Kırşehir’i ve Kırşehirlileri sevdiren,Yaşamımızda önemli bir yeri olan çok sevgili büyüğümüzü kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.Allah gani gani rahmet eylesin.Sevgili Kardeşlerimize ve Kırşehirlilere Başsağlığı dileriz.

19.07.2015, 14:05

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .