Sıcaklıklar düşecek

Sıcaklıklar düşecek

18.07.2017

YURT genelinde etkili olan aşırı sıcaklar, İstanbul’da dün etkili olan sağanak yağışla birlikte sıcaklık düşüşleri beklenirken, ilimiz Kırşehir’de bugünden itibaren sıcaklığın mevsim normallerine düşecek. Kırşehir’de önümüzdeki günlerde yağış beklenmezken, yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’in (Sinop hariç) […]

YURT genelinde etkili olan aşırı sıcaklar, İstanbul’da dün etkili olan sağanak yağışla birlikte sıcaklık düşüşleri beklenirken, ilimiz Kırşehir’de bugünden itibaren sıcaklığın mevsim normallerine düşecek.
Kırşehir’de önümüzdeki günlerde yağış beklenmezken, yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’in (Sinop hariç) sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Yağışların; Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Bursa, Yalova, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli (21-75 kg/m2); Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile Çanakkale’nin doğu, Balıkesir’in kuzey ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 kg/m2 ve üzeri) olması bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının batı kesimlerde 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde artamaya devam edeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, genellikle kuzeyli, güneydoğu kesimler ile Akdeniz’in kıyıları ve İç Anadolu’nun doğusunda batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege kıyıları ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve yer yer fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
Meteoroloji Kırşehir İl Müdürü Seyit Ahmet Yıldız, yağışın beklenmediğini belirterek, “Yapılan son meteorolojik tahminlere göre ülkemiz üzerindeki Basra alçak basınç merkezinin etkisinde dolayısıyla ilimiz Kırşehir ve ilçelerinde önümüzdeki günlerde yağış beklemiyoruz. Hava az bulutlu ve açık geçecek. Özellikle Çarşamba gününden itibaren sıcaklıklar tekrar mevsim normalleri civarına düşmesini bekliyoruz. Çarşamba günü hava az bulutlu açık geçecek, sıcaklık 30 derece civarında, Perşembe ve Cuma günü itibari ise yine sıcaklık 30-31 bandında mevsim normalleri civarında seyretmeye devam edecek. Özellikle geçtiğimiz iki gün içerisinde yüksek nemle, yüksek sıcaklık devam edecek. Özellikle Çarşamba gününden itibaren de sıcaklıklar düşecek. Önümüzdeki 4 gün içerisinde yağış beklemiyoruz. Bugün hava parçalı az bulutlu 36 derece, yarın yine hava az bulutlu ve açık geçecek 36 derece özellikle Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü ise 30-31 derece civarında olacak. Yağış beklenmiyor hava az bulutlu ve açık geçecek. Rüzgar ise bu gece hafif olarak esecek. Fakat yarından itibaren ise özellikle gece saatlerinde hakim rüzgarımız kuzey rüzgarlar orta zaman zaman ise geç saatlerinde kuvvetli olarak esmeye devam edecek” açıklamasında bulundu.
(HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .