Sıcaklık normal seviyelere indi

Sıcaklık normal seviyelere indi

22.08.2017

Aşırı sıcakların etkisini yitirdiği yurdumuzda bazı bölgelerde etkili olan yağış Kırşehir’de beklenmiyor…

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.
yurdun kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Orta ve Batı Karadeniz ile Kütahya, Manisa, Çankırı, İzmir, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin çevreleri, Eskişehir’in kuzeybatı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Kırşehir’de önümüzdeki günlerde az bulutlu hava hakim olacak, yağış beklenmiyor.
Meteoroloji Kırşehir İl Müdürü Seyit Ahmet Yıldız, nem oranının artmasıyla birlikte hissedilen sıcaklığın daha fazla olacağı bilgisini vererek, “Yapılan son meteorolojik tahminlere göre ülkemiz Karadeniz üzerinden geçecek yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. İlimiz Kırşehir ve ilçelerinde ise önümüzdeki 4 gün içerisinde yağış beklemiyoruz, hava az bulutlu ve açık geçecek, sıcaklık mevsim normalleri civarında seyredecek. Fakat özellikle İç Anadolu’nun batısı ve Karadeniz’de etkili olacak yağışlı hava nedeniyle il merkezi ve ilçelerimizde nem yüksek oranda olacak. Dolayısıyla sıcaklık mevsim normalleri civarına düşmesine rağmen hissedilen sıcaklık daha fazla olacak. Dolayısıyla bunaltıcı bir hava önümüzdeki iki gün içerisinde devam edecek. Özellikle geçtiğimiz günlerde mevsim normallerinin 7-8 derece üzerinde seyreden hava sıcaklığı mevsim normalleri civarına düşüyor. Önümüzdeki 4 gün içerisinde yağış beklemiyoruz. Gündüz sıcaklıklar 30 derece, özellikle Perşembe günü 29 derece civarına kadar düşecek. Gece sıcaklıkları ise yine mevsim normalleri üzerinde gerçekleşecek. Gece sıcaklıkların ise 19-20 derece civarında tahmin ediyoruz. Rüzgar güney ve güney batı yönlerinden orta, gece saatlerinde zaman zaman kuvvetli eserken, yarından itibaren ise tekrar hakim rüzgar olan kuzeyli rüzgarlara dönüşecek ki gece saatlerinde zaman zaman kuvvetli olarak esecek” açıklamasında bulundu.
BU ARADA yağışların İstanbul, Yalova, Kocaeli, Bursa, Karabük çevrelerinde kuvvetli, Sakarya, Bartın, Düzce, Zonguldak çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.
Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ve güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve az bulutlu 28
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
İzmir: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
Adana: Parçalı ve az bulutlu 35
Antalya: Az bulutlu ve açık 32
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 28
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 28
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 31
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 36
(HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .