Sıcaklarda faturalar da yanmasın!

Sıcaklarda faturalar da yanmasın!

25.07.2017

AŞIRI sıcaklarda artan kullanım nedeniyle yaşanan elektrik sıkıntısının önüne geçecek yatırımların yetkili kurum MEDAŞ tarafından ilimiz Kırşehir’de yapılması beklenirken, elektrik kullanımında fatura şoku yaşamamak için dikkat edilmesi gerekiyor. Aşırı sıcaklarda öncelikli olarak klima ve soğutucular, buzdolaplarının kullanımı artarken, tarifeli sayaçlarla sağlanacak tasarruf hem ülke ekonomisine, hem de cebimizin ekonomisine katkı sağlayacak. Kırşehir Elektrik Teknisyenleri Esnafı […]

AŞIRI sıcaklarda artan kullanım nedeniyle yaşanan elektrik sıkıntısının önüne geçecek yatırımların yetkili kurum MEDAŞ tarafından ilimiz Kırşehir’de yapılması beklenirken, elektrik kullanımında fatura şoku yaşamamak için dikkat edilmesi gerekiyor.
Aşırı sıcaklarda öncelikli olarak klima ve soğutucular, buzdolaplarının kullanımı artarken, tarifeli sayaçlarla sağlanacak tasarruf hem ülke ekonomisine, hem de cebimizin ekonomisine katkı sağlayacak.
Kırşehir Elektrik Teknisyenleri Esnafı Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu, yaz aylarında elektrik kullanımında tasarruf yapmanın yollarını anlatırken, kullanılmayan cihazların prizle bağlantısının kesilmesinin de hem tasarruf, hem de cihazların elektrik kesintisinde korunması noktasında gerekliliğini hatırlattı.
Gazetemiz Kırşehir Çiğdem’e açıklamalarda bulunan Kenan Kerimoğlu, “Elektrik artık dünya da insanların olmazsa olmazlarından bir ihtiyaçtır. Elektriksiz artık bir yaşamın söz konusu olması mümkün değil. Önemli olan elektriği tasarruflu ve nitelikli kullanmak ve elektriği kullanırken en iyi derecede, en ekonomik şekilde insanların kendi hizmetine sunmasını bilmesini gerekmektedir. Her şeyden önce eğer ki tarifeli sayaç kullanıyor isek tarifeli sayaç uygulamalarını bir saat geri aldılar. Onun için bir kez daha tarifeli sayaç kullanan vatandaşlarımızı ikaz etmek istiyoruz. Çünkü geçmiş dönemde ucuz tarife kullanımı saat 22.00’de başlarken şimdi 23.00’de başlıyor. Geçmiş dönemde sabah saat 06.00’da bitiyordu, şimdi sabah saat 05.00’de bitiyor. Bütün kullanımlarını gece saat 23.00 ile 05.00 arasında ayarlarlarsa, buna dikkat edilirse çok büyük ekonomik katkı sağlanacaktır. Bununla beraber zaten fabrikalar ve büyük tüketime haiz olan yerler çeşitli anlaşmalar yaparak elektriği daha ucuza kullanmaktalardır. Vatandaşın da başta tasarruflu ampullerle aydınlatma yapmalarını arzu ediyoruz. Ve bütün elektrik-elektronik cihazları kullanmadıkları süre içerisinde de prizle olan irtibatlarının kesilmesini istiyoruz. Bu şekilde tutulması halinde enerji tükettiğini bilmelerini isteriz. Şehrimizde büyük bir elektrik sıkıntısı var, büyük bir düzensizlik var. Bu sebeple de elektronik ve elektrikli cihazların zarar görmemesi açısından bu uygulamaya dikkat etmeleri gerekmektedir. İnşallah MEDAŞ bu konuda hassas davranarak çalışmalarını devam ettirir. İlimizin ihtiyacı olan trafoların bakım-onarımı, hatların bakım-onarımı gerçekleşir ve ilimiz kaliteli ve daha güzel elektrik kullanımına geçer” şeklinde konuştu.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .