Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü hizmete girdi

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü hizmete girdi

16.01.2019

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı, Bağbaşı mevkiinde yer alan ek hizmet binasında Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü kuruldu. Vali İbrahim Akın, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne giderek incelemelerde bulundu. İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz’den bilgiler alan Vali İbrahim Akın, hizmete yeni giren Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün bilişim suçlarının önlenmesine önemli katkılarda bulunacağına inandığını söyledi. […]

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı, Bağbaşı mevkiinde yer alan ek hizmet binasında Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü kuruldu.
Vali İbrahim Akın, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne giderek incelemelerde bulundu. İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz’den bilgiler alan Vali İbrahim Akın, hizmete yeni giren Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün bilişim suçlarının önlenmesine önemli katkılarda bulunacağına inandığını söyledi.
Vali İbrahim Akın, müdürlüğün hizmete girmesi ile birlikte, artık siber suçlarla mücadelede işlemlerin daha hızlı bir şekilde yürütüleceğini söyledi.
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bilişim suçlarının da arttığını ifade eden Vali İbrahim Akın, “Siber suç, bir bilişim sisteminin güvenliğini ya da kullanıcısını hedef alan ve bilişim sistemi kullanılarak işlenen suçlardır. İlimizde hizmete giren Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personelimiz, bu tür suçlarla ve suçu işleyenlerle etkin bir şekilde mücadele edecektir. Amacımız ilimizde huzuru ve asayişi en üst düzeyde sağlamaktır.” dedi.
İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün ardından Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü’nde incelemelerde bulunan Vali İbrahim Akın çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Programda Vali İbrahim Akın’a Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Vali Yardımcısı Adnan Kayık, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Vekili J. Yrb. Suat Orhan ve emniyet şube müdürleri eşlik etti. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .