”SGK Kırşehir Belediyesi ile uzlaşmaya gitmeli”

”SGK Kırşehir Belediyesi ile uzlaşmaya gitmeli”

25.04.2020

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan: ”SGK Kırşehir Belediyesi ile uzlaşmaya gitmeli” CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun Kırşehir Belediyesi ile uzlaşmaya gitmesi gerektiğini açıkladı. CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Kırşehir Belediyesi’ne bağlı Kamu İktisadi Teşebbüsü olan Kırşehir Gıda Tem. Sos. Tes. Hizm. San. Tic. ve Ltd. Şirketi’nin Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu’na vadesi geçmiş […]

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan:
”SGK Kırşehir Belediyesi ile uzlaşmaya gitmeli”
CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun Kırşehir Belediyesi ile uzlaşmaya gitmesi gerektiğini açıkladı.
CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Kırşehir Belediyesi’ne bağlı Kamu İktisadi Teşebbüsü olan Kırşehir Gıda Tem. Sos. Tes. Hizm. San. Tic. ve Ltd. Şirketi’nin Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu’na vadesi geçmiş borcu nedeniyle Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Kırşehir Belediyesi’ne ait gayrimenkullerin tamamına haciz takip işlemi başlatıldığını belirterek Belediye ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında mahsuplaşmaya gidilmesi gerektiği vurgusunu yaparak konuya ilişkin kurumlar arasında atılan adımlar çerçevesinde değerlendirmelerin ne aşamada olduğunu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a sordu.
KIRŞEHİR BELEDİYESİNE AİT VASIFLI TAŞINMAZ OLAN 26 ADET ARSANIN SGK’YE DEVRİ İÇİN TEKLİFTE BULUNULDU…
Milletvekili İlhan, Kırşehir Belediyesi taşınmazlarından bir miktarının Belediye meclisinden yetki alınarak teminat gösterildiğini ve borcun yapılandırılarak diğer taşınmazların tapu kütüğündeki şerhinin kaldırıldığını ifade etti.
Diğer taraftan yapılandırma işleminin yıllık %19 gibi çok yüksek bir faiz oranıyla gerçekleştiğini söyleyen İlhan, gerek Kırşehir Belediyesi’nin gerekse de alacaklı kurum olan SGK’nin malî istikrarının sağlanması amacıyla Kırşehir Belediyesi’ne ait 26 adet arsa vasıflı taşınmazın uzlaşma ve haczin kaldırılması amaçlı SGK’ye devri hususunda Kırşehir Belediyesi’nin teklifi olduğunu dile getirdi.
İLHAN: “KAMU ZARARI OLUŞMAMASI ADINA MAHSUPLAŞMAYA GİDİLMELİ!”
CHP Kırşehir Milletvekili İlhan, her iki kurumun da kamuya ait olduğunu, kamu zararı oluşmaması adına bir an önce mahsuplaşmaya gidilmesi gerektiğini sözlerine ekledi ve bu durumun ilgili kamu idarelerinin görevi ve sorumluluğu olduğu vurgusunu yaparak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanına sırasıyla şu soruları yöneltti:
“Kırşehir Gıda Tem. Sos. Tes. Hizm. San. Tic. ve Ltd. Şirketi’nin Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu’na olan borcuna karşılık Kırşehir Belediyesi’ne ait olan 26 adet taşınmazın ilgili kuruma devri hususu belediye tarafından Bakanlığınıza bağlı Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’nın İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığı’na iletilen yazıda belirtilmiştir. Söz konusu taşınmazların borç karşılığı devrine ilişkin çalışma ve değerlendirmeler ne aşamadadır?, Kamu kurumları arasındaki alacak sorununun kamu zararı oluşturmayacak şekilde ivedilikle kamu yararına çözülmesi esastır. Bu bağlamda Kırşehir Belediyesi’nin reel ekonomik değeri olan 26 adet taşınmaz ile mahsuplaştırılması teklifinin değerlendirilmesinde kurumunuz bünyesinde herhangi bir sorun veya gecikme yaşanmakta mıdır?” (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .