“SGK gelecek yıl kendi modern binasında hizmet verecek”

“SGK gelecek yıl kendi modern binasında hizmet verecek”

14.10.2017

Kırşehir SGK İl Müdürü H. Mehmet Akdeniz, gazetemize açıkladı

Depreme dayanıksız olduğu belirlenen ve geçtiğimiz aylarda yıkılan Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) il binasının modern bir şekilde yapılarak gelecek yıl sonuna doğru yeniden hizmet vermeye başlayacak.
2016 yılında yatırım programına olan SGK İl Müdürlüğü’nün Medrese Mahallesi’nde olan mevcut alana inşa edilecek.
Kırşehir SGK İl Müdürü H. Mehmet Akdeniz, konuyla ilgili olarak gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e yaptığı açıklamada, 3 bin 200 m2’de hizmet veren eski hizmet binasının yerine yapılacak yeni hizmet binasının 5 bin 750 m2 alana kurulacağını söyledi.
H. Mehmet Akdeniz, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“SGK Yönetim Kurulumuzun kararı ile Kırşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü hizmet binası olarak kullandığımız mülkiyeti kurumumuza ait Medrese Mahallesi, 1133 ada, 3 parselde kayıtlı 3,5 dönüm arsa üzerine kurulu 3.200 m2 kapalı alanlı taşınmaz yıkılarak yerine 5.750 m2 kapalı alanlı yeni bir hizmet binası yapılacaktır. Yeni hizmet binası inşaatına başlamak üzere, mevcut hizmet binasını boşaltarak, 1,5 yıl süreyle geçici olarak Ahi Evran Mahallesi, Ankara Kayseri Asfaltı Caddesi’ndeki DSİ İl Müdürlüğü’nün yanına taşındı. Eski İl Müftülüğü hizmet binasına 29 Mayıs 2017 tarihinden bu yana burada hizmet veriyoruz. Medrese Mahallesi’nde bulunan mülkiyeti kurumuza ait eski SGK hizmet binamız şu anda yıkılmış, temel kazı çalışmaları yapılmaktadır. Yeni SGK hizmet binamız, 5.750 m2 kapalı alanlı, bekleme salonları, konferans salonları, çift asansörlü, ferah ve geniş mekânlı, akıllı bina sisteminde, engelli, yaşlı ve hasta vatandaşlarımız düşünülerek yapılacaktır. Böylelikle Kırşehir’de yaşayan vatandaşlarımıza yakışır şekilde çok modern bir SGK hizmet binasına kavuşmuş olacağız. Normal şartlarda 2018 Kasım veya Aralık ayında yeni hizmet binamızın yapımının tamamlanacağını düşünüyoruz. Bu geçici süreçte vatandaşlarımızdan anlayış ve sabır bekliyoruz. Bilinmesi gerekir ki bütün bu çalışmalar vatandaşlarımıza layık olduğu şekilde en modern binalarda en kaliteli hizmet verebilmek içindir.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .