SGK alacağını hatırladı, Kırşehir Belediyesi’nin dairelerine haciz koydu!

SGK alacağını hatırladı, Kırşehir Belediyesi’nin dairelerine haciz koydu!

10.11.2019

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu: “Elimizi, ayağımızı bağlasalar da kafamızı çalıştırarak bunun üstesinden geleceğiz” SGK alacağını hatırladı, Kırşehir Belediyesi’nin dairelerine haciz koydu! 31 Mart seçimlerinde CHP’den Kırşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Selahattin Ekicioğlu, borçlu bir Belediye devralmalarına rağmen tasarrufa giderek hem borç ödüyor, hem de hizmet etmeye çalışırken, eli kolu bağlanarak hizmet etmesi engellenmeye çalışılıyor. Kırşehir […]

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu: “Elimizi, ayağımızı bağlasalar da kafamızı çalıştırarak bunun üstesinden geleceğiz”

SGK alacağını hatırladı, Kırşehir Belediyesi’nin dairelerine haciz koydu!

31 Mart seçimlerinde CHP’den Kırşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Selahattin Ekicioğlu, borçlu bir Belediye devralmalarına rağmen tasarrufa giderek hem borç ödüyor, hem de hizmet etmeye çalışırken, eli kolu bağlanarak hizmet etmesi engellenmeye çalışılıyor.
Kırşehir Belediye Kasım Ayı Meclis toplantısında açıklamalarda bulunan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nün AKP döneminden kalan alacakları için icra takibine başladığını Meclis üyeleriyle paylaştı ve bu kararın Kırşehir’e kendilerine değil, Kırşehir’e kelepçe vurmak olduğuna dikkati çekti.
Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünün AKP döneminden kalan 7 milyon 300 bin liralık alacağı için satışa sundukları dairelere icra koyarak takibe başladıklarını belirten Ekicioğlu, bütün belediye meclis üyelerinin desteğine ihtiyacı bulunduğunu ifade etti.
Daha önce Kırşehir’e gönderilen ödenekten AKP dönemindeki borçlar yüzünden kesinti yapıldığını açıklayan Başkan Ekicioğlu, son olarak ta Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nün yine AKP döneminden kalan borç için alacak takibi başlattığını açıkladı.
Bu borcu ödemek için TOKİ’deki daireleri ihale ile satışa çıkardıklarını, ancak satışın ertesi günü kurumun 2 avukat aracılığı ile satılan dairelere haciz koyarak borcun ödenmesini de böylece engellemeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Ekicioğlu, şunları söyledi:
“SGK’ya olan borçlarımızı arsa satarak ödeyelim diyoruz, buna engel olmaya çalışıyorlar. Bugüne kadar alacağını almayan Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, 7 milyon 300 bin lira aklına yeni düşmüş herhalde ki icra takibi başlatmış. Özellikle AK Parti grubuna sesleniyorum; bize değil Kırşehir’e kelepçe vuruyorlar. 2 avukat ihale yoluyla borcumuzu ödemek için TOKİ’den sattığımız daireye ertesi gün icra koyuyor. Tabi ki borcumuz ödeyeceğiz, alacaklar haklılar. Ancak bu borç bugün yapılmış bir borç değil. Önceki yönetimden kalan bir borç. Tabi ki devlette devamlılık esastır. Ancak elimizi, kolumuzu bağlayarak bizi hareketsiz hale getirmenin de bir mantığı yok. Elimizi, ayağımızı bağlasalar da kafamızı çalıştırarak bunun üstesinden geleceğiz. İcra işlemi başlatan avukatlar isimlerini de vermek istemiyorum çünkü onlar da mükelleflerinin sorumluluğunu taşıyorlar. Ama art niyetleri olduklarını düşünüyorum. Şimdiye kadar peşine düşmedikleri arsa bugün satılınca aynı Milli Emlak ve maliye gibi üzerine haciz koydurmasının zararı bize değil Kırşehir’e diye düşünüyorum. Kendilerini daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Biz hiç kimseyi karalamak ve ifşa etmek istemiyoruz ama hiç kimse Kırşehir kamuoyu ve halkına zarar verme hakkına da sahip değil. Bakın ben hiç bir siyasi partiyi töhmet altında bulundurmak istemiyorum kendi siyasi partililerim de dahil olmak üzere diyorum dikkat edin. Bana değil, bize değil, yönetime değil, meclise değil Kırşehir’e zarar veriyorlar. Özellikle kamu kurumlarındaki arkadaşlarımız , daire müdürlerimiz, hiç kimse o daire müdürlüğünün tapusunu alıp gitmeyecek. Ne ben belediyenin tapusunu alıp gideceğim, ne de o daire müdürleri. Yapılan işler Kırşehir’de kalacak, tarih herkesi yazacak. Burada bulunan bütün partilere sesleniyorum: Bu dönemimize yakışır iyi işler yaparak iyi izler bırakarak gidelim. O yüzden hepimize toplumsal bir sorumluluk düşüyor. Bu izde bir kişinin, bir grubun, bir siyasi partinin değil, meclisin izi olsun istiyorum.” (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .