“SEZON ÖNCESİNDE DESTEK BEKLİYORUZ”

“SEZON ÖNCESİNDE DESTEK BEKLİYORUZ”

10.05.2016

Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün Kırşehirspor’a halı saha sözü, taraftarları sevindirdi:
“SEZON ÖNCESİNDE DESTEK BEKLİYORUZ”

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk’ün, Kırşehirspor’a kurulacak yeni tesisler için Spor Toto Teşkilatı’ndan 300 bin TL ödenek alındığını açıklaması, spor camiasını memnun ederken, yeşil-beyazlı taraftarlar, “Kırşehirspor’a gelir kaynağı sağlayacak olan bu tesislerin yapımı ve gelir sağlaması uzun süre alabilir. Valimiz Necati Şentürk’ün bu davranışı bizleri mutlu etti. Ancak, birkaç ay sonra, yeni sezonun çalışmalarına başlanacak. Kırşehirspor’un zirveye oynayacak bir takım olabilmesi için atanmış ve seçilmişlerimiz yol haritası çizmelidir” dediler.
Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele eden Kırşehirspor’a gelir sağlayacak tesislerin yapımı için imzalanan protokolü kamuoyu ile paylaşan Vali Şentürk’ün desteğine teşekkür eden yeşil-beyazlı taraftarlar, yaptıkları açıklamada, “Valimiz Necati Şentürk, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Kırşehirspor’a destek vermeye devam edeceğini açıkladı.Kırşehirspor’a bir sentetik çim saha, bir basketbol sahası ve bir de voleybol sahası yaptırılacağı ile ilgili girişim çok olumlu. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’ndan gelecek 300 bin TL ödenek ile yapılacak tesisler tamamlandığında kulübe önemli ve sürekli gelir sağlayacaktır. Bu tesis ile genç sporcularaaltyapı oluşacaktır. Ancak, tesislerin bitmesi ve gelir kaynağının dönüş yapması için zamana ihtiyaç var. Önümüzdeki sezon Kırşehir’e layık bir takımın kurulması için, yetkililerin harekete geçmesi gerekir. Eğer sıcak para bulunmazsa, yine transfer yapılamaz ve güçlü bir ekip oluşturulamaz. Bunun için Kırşehir Milletvekilleri ve sivil toplum kuruluşları da bir an önce bir araya gelerek sorunu masaya yatırmalıdır. Kırşehirspor taraftarları olarak bunu bekliyoruz” dediler.
Kırşehirspor Başkanı Yalçın Aydın da yaptığı açıklamada, “Valimiz Necati Şentürk’ün Kırşehirspor’a verdiği desteklerden dolayı kendim ve şehrimizin takımı adına çok teşekkür ediyorum. Valimiz, göreve geldiğinde, kendisine hedefimizin kurumsallaşma olduğunu söyledik. Kırşehirspor’un kurtuluşu ancak kurumsallaşmakla sağlanır. Bunun ilk hamlesi Kentpark’ta Kırşehir Belediyesi tarafındantahsis edilen cafe oldu. Valimizin de yoğun çalışmaları sonucu kurulacak spor tesisi de, kulübümüzün hamlelerini rahat yapabileceği bir basamak olacak. Bu tesisler ile kulübümüz daha iyi noktalara gelecektir” dedi.
(Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

YILMAZ KAHRAMAN

Sayin valimizimizin calismalari icin tesekkürler ediyorum ama yapilacak tesislerin Kirsehirspora katkisinin cok az olacagini düsünüyorum. Yillardir Kirsehirimize yakisan ve süper ligde oynama hayalı kuran biz Kirsehirliler ve Kirsehirspor taraftarlari da ümitle bekliyoruz. Kirsehirsporumuzun iyi yerlere gelebilmesi için biz taraftarlar hepimiz üstümüze düseni yapmamiz lazim. Ama esas konu güclü bir kadronun kurulabilmesi icin iyi bir sponsor bulunmasi lazim sehrimizdeki firmalardan ve özellikle Kirsehirli isadamlarimizin desteklerini, bazi ünlü futbolcularimizin yardimlarini bekliyoruz. Bir sehrin, bir firmanin en iyi reklamini futbol klupleri yaparlar. Isimlerini duydigumuz bazi ürettikleri ürünleri gördügümüzde gururlandigimiz firmalarimiz dogdugumuz yer degil doydugumuz yer memleketimiz olsun. Gelin sponsor olun. Bir zamanlar 2. Ligde firtinalar estiren Kirsehirspor yaratalim. Haydi sehrimizin önde gelenleri, haydi biz taraftarlar, haydi baskan el ele, omuz omuza güclü bir Kirsehirspor. Selam ve saygilarimla YILMAZ KAHRAMAN VIYANA

10.05.2016, 18:22

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .