Şeyh Edebali Camii’nde çevre düzenlemesi yapıldı

Şeyh Edebali Camii’nde çevre düzenlemesi yapıldı

07.04.2015

KIRŞEHİR Vali Necati Şentürk, yapımı tamamlama aşamasına gelen Şeyh Edebali Camii ve Külliyesi’nde incelemelerde bulundu. İl Müftüsü Mehmet Şahin ve hayırsever Mustafa Güneş’ten camii ve külliyeler hakkında bilgiler alan Vali Necati Şentürk, Şeyh Edebali Camii ve Külliyesi’nin etrafında yapılan çevre düzenlemesi kapsamında ağaç dikimi gerçekleştirdi. Şeyh Edebali’nin doğduğu İnaç köyünde yapımı devam eden Şeyh Edebali […]

KIRŞEHİR Vali Necati Şentürk, yapımı tamamlama aşamasına gelen Şeyh Edebali Camii ve Külliyesi’nde incelemelerde bulundu.
İl Müftüsü Mehmet Şahin ve hayırsever Mustafa Güneş’ten camii ve külliyeler hakkında bilgiler alan Vali Necati Şentürk, Şeyh Edebali Camii ve Külliyesi’nin etrafında yapılan çevre düzenlemesi kapsamında ağaç dikimi gerçekleştirdi.
Şeyh Edebali’nin doğduğu İnaç köyünde yapımı devam eden Şeyh Edebali Camii ve Külliyesi’nin etrafında yapılan çevre düzenlemesi kapsamında ağaç dikimi yapan Vali Necati Şentürk, bütün Kırşehirlileri ağaç dikmeye davet etti.
Tarihsel ve kültürel değerlerin bir milletin manevi zenginlikleri olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Osmanlı Devletinin manevi kurucusu olan Şeyh Edebali’nin adını taşıyan camii ve külliye, bu bölgeye ayrı bir güzellik katmaktadır. Bugün de Şeyh Edebali Camii ve Şeyh Edebali Külliyesi’nin etrafında ağaç dikimi gerçekleştirerek bu güzelliğe katkıda bulunduk” şeklinde konuştu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .