Seyfe’nin doğayla iç içe yolu sizi bekliyor

Seyfe’nin doğayla iç içe yolu sizi bekliyor

20.07.2017

KIRŞEHİR’İN önemli turizm değerlerinden biri olan ve koruma altında bulunan Seyfe Gölü Kuş Cenneti’nin güzellikleriyle buluşmada doğayla iç içe olmayı sağlayan ulaşımın iyileştirilmesi bekleniyor. Seyfe’yi her yönüyle çektiği fotoğraflarla kamuoyuna tanıtan ve Seyfe’nin güzelliğinin korunması için çabalayan Seyfe Gölü Ekoloji Derneği (SEYGED) Başkanı Ömer Çetiner, Seyfe Gölü Kuş Cenneti’ne ulaşımda Ökse yolunun tercih edilmesini önerirken, […]

KIRŞEHİR’İN önemli turizm değerlerinden biri olan ve koruma altında bulunan Seyfe Gölü Kuş Cenneti’nin güzellikleriyle buluşmada doğayla iç içe olmayı sağlayan ulaşımın iyileştirilmesi bekleniyor.
Seyfe’yi her yönüyle çektiği fotoğraflarla kamuoyuna tanıtan ve Seyfe’nin güzelliğinin korunması için çabalayan Seyfe Gölü Ekoloji Derneği (SEYGED) Başkanı Ömer Çetiner, Seyfe Gölü Kuş Cenneti’ne ulaşımda Ökse yolunun tercih edilmesini önerirken, yetkililerden yolda iyileştirme yapılmasını istedi.
Gazetemiz Kırşehir Çiğdem’e yaptığı açıklamada, Seyfe Gölü’nün güzelliklerini gösterme noktasında gerekenlerin yapılması gerektiğini beklediklerini belirten SEYGED Başkanı Ömer Çetiner, “Seyfe Gölü’ne bildiğimiz Mucur üzerinden gitme şansımız var. Burudan gittiğim zaman yaklaşık 36 kilometre yine ayrıca Boztepe üzerinden gitme şansımız var. Buruda yine 35 kilometre civarı 33-35 kilometre civarı yine benim çok önemsediğim Ökse üzerinden Seyfe Gölü’nü de panoramik izlediğimiz nokta. Buradaki mesafe de yaklaşık 16 kilometre, hatta buradan giderken arsalar arasından gidiyoruz ve kuş sesleri, temiz bir doğa ortamında gitmek insanı mutlu ediyor. Ayrıca Kervansaray dağlarının tepe noktasına vardığımız zaman Seyfe Gölü Kuş Cenneti’ni panoramik olarak izleyebiliyoruz. Bu da ayrıca yine özel bir görüntü oluyor. Şu an orada yol yapılıyor, mümkün değil. Gidilebilecek noktalarda yolumuzu doğayı bozmadan biraz daha kullanılabilir hale getirebilirsek, geçebilecek insan sayısı artacaktır. Bu da bizleri mutlu edecek. Çünkü Seyfe Gölüne şu an gidilecek güzel yollardan bir tanesi burada ve Seyfe Gölü Kuş Cenneti’ne giden sayısını artıracaktır. Günümüzde her yer beton yığınına döndü. Böyle bir durumda, Seyfe’ye ulaşımda doğayla iç içe olan Ökse yolunun iyileştirilmesi doğaseverleri mutlu edecektir. Bu yol çok kullanılmıyor. Ancak bilen insanlar gidiyor, ben bu yolun biraz daha düzgün, kullanışlı hale getirilmesini istiyorum. Bundan mutlu olacağız. Ama bir de şu uyarıyı yapmak istiyorum, biz çoğu gittiğimiz yeri bozuyoruz. Oradaki güzellikleri bozmadan bu yolu kullanmamız gerekiyor. Hem çok kısa mesafe, hem de doğa içerisinden gitmek daha mutlu eder diye düşünüyorum. Tam Kervansaray Dağının tepesine gelip Seyfe Gölünü ve Seyfe Ovasını izlemekte ayrı bir güzellik diyorum” şeklinde konuştu.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .