Seyfe Gölü Ekoloji Derneği’nden Vali Şentürk’e ziyaret

Seyfe Gölü Ekoloji Derneği’nden Vali Şentürk’e ziyaret

20.01.2015

KIRŞEHİR Seyfe Gölü Ekoloji Derneği Başkanı Makine Mühendisi Ömer Çetiner, Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti. Ömer Çetiner, ziyarette Seyfe Gölü hakkında bilgiler verdi. Seyfe Gölü ile yapılan çalışmalar ve yapılması gereken çalışmalarla ilgili olarak kapsamlı bir dosya sunan Çetiner, kısa olarak da ön bilgilendirme yaptı. Ömer Çetiner, Vali Necati Şentürk’e sunduğu Seyfe Gölü’ne ilişkin dosyada, […]

KIRŞEHİR Seyfe Gölü Ekoloji Derneği Başkanı Makine Mühendisi Ömer Çetiner, Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti.

Ömer Çetiner, ziyarette Seyfe Gölü hakkında bilgiler verdi.
Seyfe Gölü ile yapılan çalışmalar ve yapılması gereken çalışmalarla ilgili olarak kapsamlı bir dosya sunan Çetiner, kısa olarak da ön bilgilendirme yaptı.
Ömer Çetiner, Vali Necati Şentürk’e sunduğu Seyfe Gölü’ne ilişkin dosyada, “Seyfe yöresinden alınan içme suları için alternatif yerler bulunarak yöreden alınan sular durdurulmalı. Bölgede uygulanan ÇATAK projesinin devamı sağlanmalı. Uygulanan teşvik oranı iki veya üç bölgeye ayrılarak su tüketiminin fazla olduğu göle yakın alanlardaki teşvik oranı artırılmalı. Bölgedeki derin kuyulardan (Malya, Eskidoğanlı) alınan sular kontrol altına alınmalı. Havzadaki su seviyesine göre su verilmeli ve mutlaka damlama sulama sistemine geçilmeli. Seyfe Gölü Yönetim Planı’ndaki uygulamalar takip edilerek görevli kurumlar sorumluluklarını yerine getirmeli. Kalaba-Seyfe Pompaj Sulama Projesi (ikinci etap) hızlandırılmalı ve Seyfe Ovasına su verilmeli. Kuş gözlemi ve gölü izlemek için; Seyfe Höyük’e ve Badıllı Gözlem Kulesi’ne giden yol uygun hale getirilmeli” önerilerini aktardı.
Derneği Başkanı Çetiner, fotoğrafların Seyfe Gölü’ne ve kendisine ait olduğu bir CD ve yine kendisine ve Seyfe Gölü civarına ait fotoğrafların yer aldığı masa üstü takvimi hediye etti.
Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu’nun da bulunduğu ziyarette Vali Şentürk’e Seyfe Gölü Kuş Cenneti’ne ait fotoğrafların olduğu bir tablo hediye edildi.
Fotoğrafları çok beğenen Vali Necati Şentürk, tablo ve takvimler için teşekkür etti.
Vali Necati Şentürk’ün samimi davranışından etkilendiğini belirten Dernek Başkanı Çetiner, Seyfe Gölü ile ilgili çalışmalara desteğine inandığını belirterek, Vali Necati Şentürk’ten Seyfe Gölü ile ilgili şiir sözünü aldı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .