Sevgi Evleri’nde Kadınlar Günü Programı düzenlendi

Sevgi Evleri’nde Kadınlar Günü Programı düzenlendi

10.03.2015

KIRŞEHİR’DE 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Fatma Bacı Sevgi Evleri’nde bir program düzenlendi. Programa Vali Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Belediye Başkanı Vekili Emre Şahinci, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, protokol eşleri, kurum yöneticileri ile Huzurevi sakinleri ve Sevgi Evleri’nde kalan çocuklar katıldı. Programda bir konuşma yapan […]

KIRŞEHİR’DE 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Fatma Bacı Sevgi Evleri’nde bir program düzenlendi.

Programa Vali Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Belediye Başkanı Vekili Emre Şahinci, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, protokol eşleri, kurum yöneticileri ile Huzurevi sakinleri ve Sevgi Evleri’nde kalan çocuklar katıldı.

Programda bir konuşma yapan Vali Necati Şentürk, bütün kadınların gününü kutlayarak onlara şiddetten uzak, mutlu, huzurlu ve insan onuruna yakışan bir hayat sürmelerini temenni ettiğini söyledi.

2 copy

Konuşmasında, Yüce Dinimizin kadına verdiği öneme de değinen Vali Necati Şentürk, Peygamber Efendimizin kadınlara yönelik güzel davranışlarından örnekler vererek, “Allah’ın kadına biçtiği en kutsal rol annelik görevidir. Annelik, bütün mesleklerden ve zanaatlardan üstündür. Bilindiği üzere kadınlar erkeklere göre daha narin, duygulu, dikkatli ve nezaketlidir. Bu yüzden hiçbir erkeğin kadına şiddet uygulamaya hakkı yoktur. Erkekler, kadınların haklarına riayet etmelidir” dedi.
2014 yılı verilerine göre ilimizde kadına yönelik işlenmiş suçların 270 civarında olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Kadına karşı şiddeti doğuran nedenleri ortadan kaldırmak amacıyla Valilik olarak ‘Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat’ kampanyası başlattık. Bizler, kadına yapılan şiddetin ortadan kaldırılması için en başta aile birliğinin sağlanması gerektiğini düşünüyoruz. Evlilikte sadakat ve sabır çok önemlidir ancak günümüzde evlilikler çok kısa sürmektedir. Bu durumdan en çok zararı da çocuklarımız görüyor. Eşler birbirlerine karşı her zaman saygılı olmalı, olaylara karşı daha duyarlı davranmalıdır” şeklinde konuştu.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan program, kadınlar için yazılan şiirler ve mektupların okunması ile sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .