Selden zarar gören Esnafa KOSGEB aracılığı ile destek verilecek

Selden zarar gören Esnafa KOSGEB aracılığı ile destek verilecek

17.05.2018

KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk açıkladı… Selden zarar gören Esnafa KOSGEB aracılığı ile destek verilecek Şiddetli yağış sebebiyle iş yerlerini su basması sonucu gerek sanayi esnafının, gerekse çarşı esnafının maddi zararlarla karşı karşıya kaldığını belirten Kırşehir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, zor durumda kalan esnafına geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Şiddetli yağış sebebiyle zarar […]

KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk açıkladı…

Selden zarar gören
Esnafa KOSGEB aracılığı
ile destek verilecek

Şiddetli yağış sebebiyle iş yerlerini su basması sonucu gerek sanayi esnafının, gerekse çarşı esnafının maddi zararlarla karşı karşıya kaldığını belirten Kırşehir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, zor durumda kalan esnafına geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Şiddetli yağış sebebiyle zarar gören esnafın işyerlerini ziyaret eden Başkan Öztürk; “Esnafımız ile istişarelerimiz devam ediyor, işyerlerine gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaretlerde hem esnafımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor hem su basmasının nedenlerini araştırmaya çalışıyoruz. Esnafımızın dile getirdiği sorunları not alıyoruz, çalışmalarımız bittiğinde gereken neyse yapılacaktır. Esnafımızın hakları savunulacaktır” dedi.
Milletvekili Mikail Arslan’ın da girişimleriyle işyeri zarar gören esnafa KOSGEB aracılığı ile faizsiz kredi verileceğini belirten Bahamettin Öztürk; “Kullandırılacak faizsiz kredinin üst limiti 100 bin lira ve 2 yıl ödemesiz olacak. 2 yıl ödemesiz ve faizsiz olarak verilecek krediden yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkarlarımız öncelikle İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne (AFAD) başvuru yapması gerekiyor” dedi.
Günü gelen KOSGEB kredisi borcu olan esnafın borcunun öteleneceğini de belirten Başkan Öztürk, “Esnafımızın bu zor gününde Milletvekilimiz Sayın Mikail Arslan ile birlikte TESK Genel Başkanımız Sayın Bendevi Palandöken, TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Abdulkadir Akgül’ün büyük uğraşlar vererek KOSGEB aracılığı ile faizsiz kredi verilmesini ve günü gelmiş borçlarının ertelenmesini sağladık. Bizlerle yakından ilgilenen ve esnafımızın yanında olan Milletvekilimiz Sayın Mikail Arslan’a, TESK Genel Başkanımız Sayın Bendevi Palandöken’e ve TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Abdulkadir Akgül’e Ahi Esnafımız adına teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
Kırşehir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, geçtiğimiz Cumartesi günü şehir merkezinde görülen sel felaketinde zarar gören esnaf ve sanatkarların yaralarının sarılması için gerekli desteklerin verilmesi için çalışma yaptıklarını açıklarken, Belediye yöneticileri bir daha bu tür sorunların yaşanması için gerekli çalışmaları biran önce tamamlamaları çağrısında bulundu.
Başkan Öztürk, “Öncelikle 11 Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerife erişmenin huzuru ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bu mübarek ayların vatanımıza ve milletimize dirlik, düzen, bereket vermesini temenni eden ediyorum. Başkan Bildiğiniz gibi yağmur, kar berekettir. Doğa için, doğa üzerinde yaşayan tüm canlılar için nimet ve geçim kaynağıdır. Başta insanlar olmak üzere tüm bitkiler, tüm hayvanlar susuz bir hayat sürdüremez. Tüm insanlar içinde özellikle de çiftçilerimizin baş duası arasındadır yağmur duası. Bol yağsın ki bereketi çok olsun hasadının, bol yağsın ki toprağı şenlensin, bol yağsın ki ağaçları meyveye dursun.
Yağsın bol yağsın elbette çiftçimiz gülsün, çiftçimiz gülsün ki esnafa borcunu ödesin esnafımız gülsün ve bu zincir böyle devam etsin. Maalesef ülkemizde doya doya güldürmüyorlar adamı. Her sevinç kursağımızda kalıyor, yağmur yağdı çiftçimizin duaları kabul oldu derken yağmur yağdı esnafımızın kasasına para dolacağı yerde dükkanını su bastı, zarar gördü” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .