Selçuk Büyüker Kırşehir’e veda etti

Selçuk Büyüker Kırşehir’e veda etti

09.11.2017

KIRŞEHİR’DE 2011 yılından bu yana Sağlık İl Müdürlüğü görevini yürüten Dr. Selçuk Büyüker, 6 yıllık görevinden dün itibarıyla ayrıldı. Aksaray Sarıyahşi kaymakamı olan eşi Yıldız Büyüker’in Vali Yardımcısı olarak Erzurum’a atanmasından dolayı Kırşehir’deki görevinden ayrılan Dr. Selçuk Büyüker, Kırşehir’e ve Kırşehirlilere veda etti. Görevinden ayrılması dolayısıyla bir veda mesajı yayınlayan Dr. Selçuk Büyüker, İl Müdürü […]

KIRŞEHİR’DE 2011 yılından bu yana Sağlık İl Müdürlüğü görevini yürüten Dr. Selçuk Büyüker, 6 yıllık görevinden dün itibarıyla ayrıldı.
Aksaray Sarıyahşi kaymakamı olan eşi Yıldız Büyüker’in Vali Yardımcısı olarak Erzurum’a atanmasından dolayı Kırşehir’deki görevinden ayrılan Dr. Selçuk Büyüker, Kırşehir’e ve Kırşehirlilere veda etti.
Görevinden ayrılması dolayısıyla bir veda mesajı yayınlayan Dr. Selçuk Büyüker, İl Müdürü Dr. Suat Türkoğlu’na görevinde başarılar dilerken, Kırşehirlilerden helallik istedi.
Kırşehir’e yapılan sağlık hizmetleri ve yatırımları dolayısıyla Sağlık Bakanları ve Milletvekilleri ile Kırşehir Valilerine teşekkür eden Dr. Selçuk Büyüker, şunları söyledi:
“Teşkilatımızın değerli mensupları, sevgili hemşerilerim memleketim Kırşehir’de başladığım meslek hayatıma bugün itibari ile eşimin Erzurum İline tayini sebebiyle ayrılmış bulunmaktayım.
“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük Türkiye yolunda başlatmış olduğu birçok alanda büyük yeniliklerden biri olarak sağlık alanında da çağ atlatmasına hep beraber şahit olduk. Sağlıkta dönüşüm ile şehir hastanelerinden uçak helikopter ambulanslara, evde sağlık hizmetlerinden aile hekimliği sistemine varıncaya kadar birçok hizmeti değerli Türk milletinin hizmetine sunulmuştur. İlimizde de 300 yataklı eğitim araştırma hastanesinden, ilçelerimizde yaptığımız yeni hastanelerimize varıncaya kadar, 30’un üzerinde yeni ambulansımız ve aile hekimliği sistemimizden evde sağlık hizmetlerimize varıncaya kadar birçok değerli ve kıymetli yatırım ile hizmet, siz değerli hemşerilerimizle kavuştu ve yine yeni yatırımlar ile güçlü devletimiz sayesinde kavuşmaya devam edecektir. Bu hizmetlerin ilimize gelmesinde başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Sayın Başbakan Yardımcımız Prof. Dr. Recep Akdağ’a, Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Demircan’a, Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na ve Bakanlığımızın değerli amirleri, çalışanları olmak üzere; yine bu hizmetlerin ilimize gelmesinde katkılarından dolayı ve çalışırken desteklerini gördüğümüz Sayın Valimiz Necati Şentürk’e, Sayın Valimiz Özdemir Çakacak’a, Sayın Milletvekilimiz Mikail Arslan’a, Sayın Milletvekilimiz Salih Çetinkaya’ya, Sayın Milletvekilimiz Muzaffer Aslan’a, Sayın Milletvekilimiz Abdullah Çalışkan’a ve Sayın Milletvekilimiz Hacı Turan’a, Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci’ye ve bir önceki dönem AK Parti İl Başkanı Sayın Mustafa Kendirli’ye teşekkür ediyorum.
“Bu çalışmalarda yine ilimizin sağlık hizmetlerinin vatandaşlarımıza buluşmasında büyük emeği olan kıymetli sağlık çalışanlarımıza, onların değerli ailelerine çok teşekkür ediyorum. Şüphesiz sizlerin gece-gündüz fedakârca çalışarak verdiğiniz emeğin karşılığı zor ödenir. Yine görevde çalışırken desteklerini gördüğümüz Sayın Vali Yardımcılarımıza, İl Müdürlerimize, Kaymakamlarımıza, İlçe Belediye Başkanlarımıza, ilçe idarecilerimize, kurumların değerli idareci ve çalışanlarına, sivil toplum kuruluşlarımıza ve basınımızın değerli mensuplarına ve görevde olduğum sürece destekleri ve ilgilerinden dolayı çevre il sağlık teşkilatları yönetici ve çalışanlarına de çok teşekkür ediyorum. Veda ziyaretlerimde gittiğimde göremediğim teşkilatımızın değerli mensubu arkadaşlarımıza ve diğer kurum mensubu arkadaşlarımıza tekrardan verdikleri desteklerden, çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, saygı ve şükranlarımı sunuyorum.
“Bu bir bayrak yarışı idi ve bayrağı Sayın İl Müdürümüz Dr. Suat Türkoğlu’na devrediyorum. Kendisine hayırlı olsun diyor; çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Sözlerime son verirken hakkımız var ise herkese helal ediyor, herkesin de helal etmesini diliyorum. Saygılarımla Allah’a emanet olun.”
(HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .