Selçuk Büyüker, Hemşireler Haftası’nı kutladı

Selçuk Büyüker, Hemşireler Haftası’nı kutladı

12.05.2015

“Hemşirelerimiz bireyin, ailenin ve toplumun sağlığının korunması, geliştirilmesi ve hastalık hallerinde iyileştirilmesi adına hizmet veren en önemli öğelerden biridir”

KIRŞEHİR Sağlık İl Müdürü Dr. Selçuk Büyüker, hemşireliğin kurucusu Florance Nightingale’in doğduğu gün olan ve 1964 yılından bu yana ülkemizde de kutlanan Hemşireler Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında, insan hayatının sağlıklı bir şekilde devamı ve iyi bir yaşam kalitesinin sağlanması için gayret gösteren sağlık görevlileri arasında hemşirelerin, sağlık hizmetlerinin vazgeçilmez elemanları olduğunu belirten Sağlık İl Müdürü Dr. Selçuk Büyüker, şunları kaydetti:
“Hemşirelik, insan sevgisiyle dolu, şefkat ve sabırla yapılan kutsal ve çok onurlu bir meslektir.
“İyileştirici hizmetlere ihtiyaç duyan ve insanlar arasında ayrım yapmadan görevini fedakârca yerine getiren hemşirelerimiz bireyin, ailenin ve toplumun sağlığının korunması, geliştirilmesi ve hastalık hallerinde iyileştirilmesi adına hizmet veren en önemli öğelerden biridir.
“Bu duygular ışığında önce hizmet diyerek görevlerini yerine getiren tüm hemşirelerimizin 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşireler Haftası’nı kutlar, görevlerinde kolaylık ve başarılar dilerim.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .