Selahattin Ekicioğlu CHP’nin Kırşehir adayı oldu

Selahattin Ekicioğlu CHP’nin Kırşehir adayı oldu

17.12.2018

Ekicioğlu: “Dedikodu değil politika üreterek Kırşehir olarak demokrasi dersi verelim” Selahattin Ekicioğlu CHP’nin Kırşehir adayı oldu CHP’nin 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Kırşehir Belediye Başkan adayı işadamı, eski Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu oldu. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevini 6 yıldır başarıyla yürüten, partiler üstü yapısıyla herkesin sevgi, saygı […]

Ekicioğlu: “Dedikodu değil politika üreterek Kırşehir olarak demokrasi dersi verelim”

Selahattin Ekicioğlu CHP’nin Kırşehir adayı oldu

CHP’nin 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Kırşehir Belediye Başkan adayı işadamı, eski Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu oldu.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevini 6 yıldır başarıyla yürüten, partiler üstü yapısıyla herkesin sevgi, saygı ve desteğini alan Selahattin Ekicioğlu, CHP’nin Kırşehir Belediye Başkan adayı oldu.
CHP Genel Merkezi tarafından adaylığının açıklanmasının ardından gazetemize bir açıklama yapan Selahattin Ekicioğlu, seçimlerin hayırlara vesile olmasını diledi.
CHP Kırşehir Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu, şunları söyledi:
“Kırşehir’e yıllardır ticarette ve oda başkanı olarak hizmet ettim. Bunları yaparken hep birleştiricilik, bütünleştiricilik ve kardeşlik içinde yaptığıma inanıyorum. Kimseyi ötekileştirmeden, siyasi görüş ve düşüncesine bakmadan herkesle birlikte oldum, Kırşehir’e kim hizmet ediyorsa, gerek belediye başkanı, gerek milletvekili, gerekse sivil toplum başkanı olarak onların yanında oldum ve elimden gelen destek ve katkıyı sundum. Çünkü hepimiz bu ilde yaşıyor, ekmeğini yiyor, suyunu içiyoruz. Bu ilin daha güzel, daha modern, daha yaşanılır bir kent olmasına hepimizin katkı sunması gerekiyor. Ben de Kırşehirimize daha güzel hizmetler verebilmek amacıyla CHP’den Kırşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olmuştum. Partim de şahsımı bu göreve layık görerek aday gösterdi.
“Bu aday adaylığı sürecinde medeni cesaretini gösterip aday adaylığı başvurusunda bulunan bütün siyasi partilerdeki arkadaşlarımıza ve adaylığı kesinleşen diğer aday arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum. Bu demokrasi yarışında hepsine başarılar diliyorum. Bu süreci aday arkadaşlarımızla hep beraber medeni bir şekilde ve şehrimize yakışır bir şekilde Türkiye’ye örnek olacak demokrasi dersi verecek bir şekilde yöneteceğiz. Diğer aday arkadaşları da kutluyorum. Bütün arkadaşlarımızla istişare edeceğiz, görüşeceğiz. Hiç kimseyi incitmeden, hiç kimseyi kırmadan, bu süreci belden aşağı vurmadan yürüteceğiz. Bütün siyasi partilerin ve adayların seçimden sonraki süreci de düşünerek daha dikkatli olmasını diliyorum. Gerek sosyal medyadan, gerek yaşamda, gerek sokakta dedikodu değil iş üretmelerini, düşünce üretmelerini, politika üretmelerini tavsiye ediyorum. Diğer adayları da bu medeni cesaretinden dolayı hepsine teşekkür ediyor, hepsini tebrik ediyor başarılar diliyorum. Tabi bu Kırşehir’imize kim kazanırsa bu seçmenin verdiği karara da herkese saygı duyup ondan sonraki süreçte de belediye yönetiminde de herkesin katkısı olmasını diliyorum. Herkese başarılar diliyorum. Kırşehir’e ve ülkemize 31 Mart yerel seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum. Tüm aday arkadaşlarımıza da hayırlı uğurlu olsun diyorum.”
SELAHATTİN EKİCİOĞLU KİMDİR?
Selahattin Ekicioğlu 3 Mart 1960’ta Kırşehir’de çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Duvar ustalığı yapan dedesinden kalan yarım bir duvar, ticaret yaşamının ilk adımını oluşturdu. 1970’li yıllarda babasıyla birlikte bir kooperatif oluşumuyla inşaat sektörüne giren Ekicioğlu ticari faaliyetlerini aile şirketi olarak sürdürdü.
1983’te şirket bünyesine ulusal ve uluslararası taşımacılık, yakacak ve inşaat malzemesi tedariki işini ekledi. 1990’lı yılların başında otomotiv alanında da faaliyete başlayan Ekicioğlu, bu kapsamda tarım makineleri satışı; lastik, jant ve akü bayilikleri yaptı. İzmir’de Ekicioğlu Tarım adıyla tarım ilacı ve tohum distribütörlüğünü yürüttü. 1993’ten bu yana birçok ulusal, uluslararası zirai ilaç ve tohum markasının Ege Bölgesi dağıtımını yaptı. Ekicioğlu Tarım, kendi adına patentli birçok zirai ilacın üretimini de yaptırdı. 2004 yılından bu yana Kırşehir’de eğitim sektöründe faaliyet göstererek; Kırşehir’in eğitimdeki başarısında paydaş olmanın, insana yatırımın mutluluğunu yaşadı.
Selahattin Ekicioğlu, 2012 yılında Kırşehir’de kurulan Ekicioğlu Mimarlık-Tasarım Ofisi ile inşaat sektöründe ailenin dördüncü kuşağını da buluşturdu. Ticari ve sosyal yaşamda “önce insan” ilkesini kılavuz edindi. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif, fahri görevler üstlendi. Kadınların, gençlerin sosyal ve ticari alanda etkin rol almasını, sorumluluklar almasını önemsedi; bu amaçla toplantılara, çalıştaylara, çeşitli organizasyonlara öncülük ve ev sahipliği yaptı.
Yaşam ve yönetim tarzında ortak akla, çoğulculuğa, görüş alışverişine önem verdi. Çevre, kent kültürü, istihdam gibi konulara hep duyarlı oldu. Sorunları çözmede, şehrin gelişmesinde inisiyatif alan, birleştirici roller üstlendi. Modernleşmenin gelenekten kopmadan gerçekleşmesi gerektiğine inanan Ekicioğlu, Kırşehir’in değeri olan “abdallık” geleneğine ve abdallara desteği, saygıyı atadan miras bir görev saydı.
2009 yılında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kuruluna seçilen Ekicioğlu, dört yıl başkan yardımcılığı yaptı. 2013 yılı Mayıs ayında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. 2014 yılında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, dört ayrı yönetim sistemine başvurup ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi , ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi , ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi olmak üzere dördünün de sahibi olan tek oda unvanını aldı. Türlü denetimlerden başarı ile çıkarak akreditasyon sürecini de tamamlayan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, beş yıldızlı oda statüsüne kavuştu.
Nisan 2018’de üyelerin büyük teveccühü ile Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına tekrar seçildi. Aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 2013-2018 yılları arası TOBB İnşaat Kurulu Üyeliği ve devam eden Ar-Ge İnovasyon Kurulu Üyeliği görevini de yürüten Selahattin Ekicioğlu, 13 Kasım 2018 salı günü saat 10:00’da TSO toplantı salonunda yaptığı basın toplantısıyla Kırşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanlığından istifa etti.
6 Aralık 2018 Perşembe günü CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı olan Ekicioğlu evli ve üç çocuk babası. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .