Şeker-İş Kırşehir Temsilciliği imza kampanyasına yoğun ilgi

Şeker-İş Kırşehir Temsilciliği imza kampanyasına yoğun ilgi

23.03.2018

Türkiye’de özemlleştirme kapsamı içine alınan ve aralarında Kırşehir Şeker Fabrikası’nın da bulunduğu Şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı çıkan Şeker-İş Kırşehir İl Temsilciliği’nin Anıt Meydanı’nda başlattığı imza kampanyasına ilgi devam ediyor. Kırşehir’de açtıkları stantta imza kampanyasına Kırşehir halkının yoğun ilgi gösterdiğini ve bugüne kadar imza atan kişi sayısının 19 bine yaklaştığını belirten Şeker-İş Kırşehir İl Temsilciliği yetkilileri, […]

Türkiye’de özemlleştirme kapsamı içine alınan ve aralarında Kırşehir Şeker Fabrikası’nın da bulunduğu Şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı çıkan Şeker-İş Kırşehir İl Temsilciliği’nin Anıt Meydanı’nda başlattığı imza kampanyasına ilgi devam ediyor.

Kırşehir’de açtıkları stantta imza kampanyasına Kırşehir halkının yoğun ilgi gösterdiğini ve bugüne kadar imza atan kişi sayısının 19 bine yaklaştığını belirten Şeker-İş Kırşehir İl Temsilciliği yetkilileri, kampanyada toplanan imzaları da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a göndereceklerini ifade ettiler.

Şeker-İş Kırşehir Temsilcisi Bilal Şahin, amaçlarının şeker fabrikasının kapanmaması olduğunu söyledi.

Şahin, açıklamasında “Bir haftalık kampanyada 18 bine yakın imza topladık. Fabrikanın satılmaması için Kırşehirlilerden imza toplayarak Kırşehir Şeker Fabrikası’nın neden satılmaması gerektiğini anlatıyoruz. Kırşehir Şeker Fabrikası kesinlikle zarar etmiyor. Kampanya döneminde 700 kişi daimi olarak ise 350 kişi çalışıyor. Kırşehir Şeker Fabrikası bu yıl 90 bin ton şeker üretti” dedi.

Bu arada 14 şeker fabrikası ile birlikte satışa çıkarılan ve 3 Nisan’da özelleştirme süreci başlayacak olan Kırşehir Şeker Fabrikası’na, ÇEMAŞ Döküm ile birlikte Çağlayan Kardeşler Firması satın almak için teklif vermeye hazırlanıyor.

Türkşeker’e ait olan ve özelleştirilmesine karar verilen 14 fabrika ile ilgili olarak Başbakan Binali Yıldırım’ın, “Kararlıyız; şeker fabrikaları satılacak. Kapatmıyoruz, özelleştiriyoruz” açıklaması sonrasında gözler özelleştirme ile ilgili gelişmelere çevrilirken Şeker-İş Sendikası Kırşehir Temsilciliği, fabrikanın satılmaması için imza kampanyası devam ediyor.

21 Şubat’ta Kırşehir Şeker Fabrikası ile birlikte, Afyon, Alpullu, Bor, Çorum, Elbistan, Erzincan, Burdur, Erzurum, Ilgın, Kastamonu, Turhal, Yozgat ve Muş şeker fabrikaları ile ilgili ihale sürecinin başlaması ile birlikte ÇEMAŞ Döküm ile birlikte  Kırşehir’de Otomotiv, Un Sanayi ve Hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren Murat ve Ferhat Çağlayan kardeşler, Kırşehir Şeker Fabrikası’na talip olduklarını açıkladılar. İhale şartnamesini temin eden Çağlayan Kardeşler Firması, fabrikada bir takım incelemelerde bulundu.

Daha önce açılan stantta 18 bine yakın imza toplayan sendika, yeniden başlattığı kampanyada toplanan imzaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a götürecek. (HABER: BEYHAN BALLI)



YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .