“Şehrimizin ve ülkemizin geleceğinin belirlenmesinde temel aktör kadınlardır”

“Şehrimizin ve ülkemizin geleceğinin belirlenmesinde temel aktör kadınlardır”

07.03.2019

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu: “Şehrimizin ve ülkemizin geleceğinin belirlenmesinde temel aktör kadınlardır” Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı yayınladı. “Annelerimiz bizlere yanlış bir şey yaptığımızda hayır demeyi öğrettiler” diyen CHP Belediye Başkan adayı Ekicioğlu, mesajında şunları ifade etti: “Kadınlarımıza sosyal ve […]

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu:

“Şehrimizin ve ülkemizin geleceğinin belirlenmesinde temel aktör kadınlardır”

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı yayınladı.
“Annelerimiz bizlere yanlış bir şey yaptığımızda hayır demeyi öğrettiler” diyen CHP Belediye Başkan adayı Ekicioğlu, mesajında şunları ifade etti:
“Kadınlarımıza sosyal ve siyasal alanda verilen değer, toplumu her açıdan en yüksek mertebeye ulaştıracak en önemli etkendir. Kadınların yaşamın her alanında söz sahibi olduğu toplumlar, dünyanın en gelişmiş toplumları iken, kadının ikinci planda olduğu toplumlar ise gelişimini hala tamamlayamamış toplumlar olmaya mahkûmdurlar. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşlülüğü sayesinde, o dönem Dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde bile olmayan haklar kadınlarımıza tanınmıştır. Kadınlarımız, toplumsal, siyasal ve ekonomik hayatta üstlendikleri rollerle sadece ülkemizin gelişmesine omuz vermemişler aynı zamanda Dünya’da ve bölgedeki birçok ülkenin kadınlarına da örnek teşkil etmişlerdir. Kadınlarımız için çok önemli ve anlamlı bir gün olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, ne yazık ki, hemen hemen her gün yaşanan kadına yönelik şiddet olaylarının ve kadınlarımızın toplumsal hayat içerisinde yaşadığı çeşitli mağduriyetlerin gölgesinde idrak ediyoruz. Kadınlarımıza yönelik geliştirici politikaların ve iyileştirilmenin arttırılması, kadınlarımızın sosyal, ekonomik ve siyasal alanda daha çok söz sahibi olma zorunluluğu kaçınılmazdır.
“Kadınlarımızın hayat içerisinde karşılaştığı her türlü sorunların ortadan kalktığı, kadınlarımızın şiddetle ve toplumsal hayat içerisinde karşılaştıkları çeşitli mağduriyetlerle değil; sosyal, sanatsal, akademik ve ekonomik alandaki başarıları ve kattıkları değerlerle anıldığı bir ülke özlemiyle; 31 Mart seçimlerinin de ardından ilimizde kadınların yönetimde daha çok söz sahibi olduğu bir Kırşehir temennisiyle bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .