“Şehitlerimizin kanlarıyla tescil edilen iradeye bugün de sahibiz”

“Şehitlerimizin kanlarıyla tescil edilen iradeye bugün de sahibiz”

29.08.2017

AK Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı mesajında, Türk milletinin hangi şart altında olursa olsun hiçbir esarete boyun eğmeyeceğini, her defasında dünyaya gösterdiğini vurgulayarak, 30 Ağustos’un vatan ve bağımsızlık söz konusu olduğunda Türk milletinin ortaya koyabileceği cesaret, fedakârlık ve kahramanlığın ne denli büyük olduğunu gösteren önemli bir zafer olduğunu […]

AK Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı mesajında, Türk milletinin hangi şart altında olursa olsun hiçbir esarete boyun eğmeyeceğini, her defasında dünyaya gösterdiğini vurgulayarak, 30 Ağustos’un vatan ve bağımsızlık söz konusu olduğunda Türk milletinin ortaya koyabileceği cesaret, fedakârlık ve kahramanlığın ne denli büyük olduğunu gösteren önemli bir zafer olduğunu ifade eden Milletvekili Salih Çetinkaya, şunları kaydetti:
“Hiç şüphe yok ki; bu tarihi zaferlerde en büyük silahımız, topumuz-tüfeğimiz değil, birliğimiz, beraberliğimiz ve imanımız olmuştur. Şimdi bize düşen görev bu kardeşliği daha ileriye götürmektir.
“Tarihe gömülmek istenen bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun, uçurumun kenarından dönerek kendisine yeni bir yol çizişinin ifadesi olan bu zafer, ‘Ya İstiklal Ya İzmihlal’ tercihiyle baş başa bırakılan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır.
“Bundan 95 yıl önce Dumlupınar’da aziz şehitlerimizin destansı mücadeleleri ve mübarek kanlarıyla tescil edilen iradeye bugün de sahibiz.
“Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak; ekonomik, siyasi ve sosyal olarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz.
“Ülkemizi kutlu yürüyüşünden alıkoymak isteyen terör örgütlerinin hain saldırılarına aldırmadan, ihanet çetelerini bozguna uğratarak, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde mücadelemiz sürecektir.
“30 Ağustos Zaferi, özellikle bugün ülkemizin birliğine, dirliğine, bu topraklardaki varlığına kasteden terör örgütleri ve şer odakları için ders olmalıdır.
“15 Temmuz kanlı darbe girişimi karşısında milletimizin ortaya koyduğu tavır, bu topraklarda ‘Büyük Taarruz’ ruhunun ne kadar diri olduğunun ifadesidir.
“Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ ilkesi etrafında bütünleşen milletimiz, tüm tehditleri de bertaraf edecektir.
“30 Ağustos Zaferi vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, 15 Temmuz şehitlerimizi, terörle mücadelede hayatlarını kaybeden şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.
“Kırşehirli hemşehrilerimizin ve milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .