ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA, ŞÜKRANLA ANIYORUZ…

ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA, ŞÜKRANLA ANIYORUZ…

18.03.2019

Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı ve Şehitleri Anma Günü tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir’de de törenle kutlandı. Kırşehir Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ndeki törende Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Vali İbrahim Akın, şeref defterini imzalayarak, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Akın, “Bu topraklar üzerinde özgürce […]

Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı ve Şehitleri Anma Günü tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir’de de törenle kutlandı.
Kırşehir Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ndeki törende Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Vali İbrahim Akın, şeref defterini imzalayarak, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.
Akın, “Bu topraklar üzerinde özgürce yaşayabiliyor, geleceğimize umutla bakabiliyorsak bunlar şehitlerimizin fedakârlıkları sayesindedir. Her köşesi ayrı bir değer olan ülkemiz üzerinde hain emeller güden iç ve dış mihraklara devletimiz hiçbir zaman fırsat vermedi, vermeyecektir. Kahraman güvenlik güçlerimiz ve aziz milletimiz tek yürek halinde, her türlü bölücü yıkıcı faaliyetlere karşı mücadelesini sonuna kadar sürdürecek, ülkemiz gelişmiş, güçlü ve müreffeh bir devlet olma hedefine durmaksızın devam edecektir.” dedi.
Şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu, İl Müftüsü Mehmet Yaman hatim duası yaptı.
Törene şehit yakınları, AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Mustafa Kendirli, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ferhat Kuran, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mutlu Kılıçaslan, siyasi parti temsilcileri ve protokol üyeleri katıldı.
Kırşehir Şehitleri Sergisi gezildi. Burada şekersiz üzüm hoşafı, yağlı buğday çorbası ve kuru ekmekten oluşan Çanakkale Savaşı Menüsü ikramı yapıldı.
Vali İbrahim Akın ve protokol üyeleri öğleden sonra da Kırşehir’deki şehit ailelerini ziyaret etti.
“18 Mart Şehitleri Anma Günü” dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Çanakkale Savaşı’nda 448 evladını şehit veren, ardından yapılan Kurtuluş Savaşı’nda da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında yer alarak ülkenin bağımsızlığını kazanmasına büyük katkı veren Kırşehir’de, akşam saat 19.30’da Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde “Bayrakla Birleşen Şehitlerimiz” konulu şiir ve kahramanlık türküleri dinletisi programı düzenlendi.
Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde bugün 19 Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde “Vatan İçin” konulu şiir ve kahramanlık
türküleri dinletici programı gerçekleştirilecek. 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla düzenlenen hafta çerçevesinde öğrenciler şehitliği ziyaret edecek. İl Müftülüğü tarafından şehitlerimizin ruhlarına Hatim ve Mevlid-i Şerif okutulacak. Hafta içerisinde Şehit aileleri ziyaret edilecek. Okullarda şehitlik ve Gazilik konulu etkinlikler ve konferanslar düzenlenecek. Sarıkamış, Çanakkale, Kırşehir şehitleri Sergisi gezilecek. Hafta 12-22 Mart tarihleri arasında şehitlerimiz adına fidan dikilmesi ile sona erecek. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .