Şehitlere Devlet Övünç Madalyası verildi

Şehitlere Devlet Övünç Madalyası verildi

16.03.2015

Görevleri sırasında şehadet mertebesine ulaşan 3 şehide verilen Devlet Övünç Madalyaları düzenlenen törenle yakınlarına tevcih edildi. Kırşehir Valiliği’nde, Cumhurbaşkanlığı’nda yapılan Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni ile eş zamanlı tören düzenlendi. Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni’nde konuşan Vali Necati Şentürk, şehitlerin milletin ve devletin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin huzuru için canlarını feda ettiklerini söyledi. Tarihin her […]

Görevleri sırasında şehadet mertebesine ulaşan 3 şehide verilen Devlet Övünç Madalyaları düzenlenen törenle yakınlarına tevcih edildi.

Kırşehir Valiliği’nde, Cumhurbaşkanlığı’nda yapılan Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni ile eş zamanlı tören düzenlendi.
Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni’nde konuşan Vali Necati Şentürk, şehitlerin milletin ve devletin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin huzuru için canlarını feda ettiklerini söyledi.

B (5) copy
Tarihin her devrinde Türk milletinin vatan ve milletini korumak için şehitler verdiğini vurgulayan Vali Necati Şentürk, “Şehitlerimizin hepsi vatan için canlarını seve seve feda ettiler. Şehit eşi, şehit kardeşi, şehit babası olmanın haklı gururuyla göğüsleri kabarmış vaziyette, acılarını yüreklerine gömen şehit yakınlarına Sayın Cumhurbaşkanımız adına Devlet Övünç Madalyalarını teslim ediyoruz” dedi.
Çanakkale’de şehit olan 250 bin vatan evladına, Kurtuluş Savaşı’nda kan döküp can veren ama bu toprakları yeniden vatan yapan 1,5 milyon vatan evladına ve milletimizin huzuru için şahadete ulaşan bütün şehitlere Allah’tan rahmet dilediğini ifade eden Vali Necati Şentürk, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Ülkemizde tüm insanların barış ve huzur içerisinde yaşamasını istiyoruz. İstiyoruz ki kimsenin canı yanmasın, kan dökülmesin, anneler ağlamasın. Biz bunu arzu ediyoruz fakat vatan, devlet, bayrak ve ezan tehlikeye girdiği zaman, bu milletin kadın erkek, çoluk çocuk bütün evlatları canlarını vermeye, şehit olmaya hazırdırlar.”
Vali Necati Şentürk, daha sonra Bakanlar Kurulu kararıyla görevlerinde gösterdikleri feragat ve fedakarlık dolu çalışmaları nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti adına haklı gurur kaynağı teşkil etmeleri nedeniyle Şehit Jandarma Komando Çavuş Bekir Aydoğmuş adına babası Kemal Aydoğmuş’a, Şehit Polis Memuru Durmuş Duran Bülbül adına eşi Sibel Bülbül’e ve Şehit Polis Memuru Gökhan Emre Örül’ün babası Selçuk Örül’e Cumhurbaşkanımız adına Devlet Övünç Madalyası ve Beratını takdim etti.
Vali Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk’ün yanı sıra Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Beşkardaş ve şehit yakınlarının da yer aldığı tören, şehit aileleri onuruna verilen yemek ile sona erdi.

B (2) copy
KAYSERİ’DE DE KIRŞEHİRLİ 2 ŞEHİT AİLESİNE MADALYA
Geçen yıl Kırşehir’de çevik kuvvet otobüsünün devrildiği kazada şehit olan polis memuru Ömer Aktaş’ın eşi Dilara Aktaş ve aynı kazada şehit olan polis memuru Abdullah Kılıç’ın eşi Esma Kılıç ile 2012 yılında Şırnak’ta teröristlerle girilen çatışmada gazi olan Ramazan Polat’a da Kayseri Valisi Orhan Düzgün tarafından devlet övünç madalyası verildi.
Şehit Polis Memuru Abdullah Kılıç’ın eşi Esma Kılıç 4 yaşındaki kızı Ceylin Zehra Kılıç ile Şehit Polis Memuru Ömer Aktaş’ın eşi Dilara Aktaş ise babası şehit olduktan sonra dünyaya gelen ve babasıyla aynı ismi taşıyan 5 aylık Ömer Aktaş ile birlikte geldiği törende Devlet Övünç Madalyalarını Vali Düzgün’den aldılar. Malul gazi Uzman Çavuş Ramazan Polat’a da Övünç Madalyası Vali Düzgün tarafından takıldı. Şehitlerin öz geçmişlerinin de okunduğu tören sırasında duygulu anlar yaşandı.
Devlet Övünç Madalyası tevcih töreni, 2010’dan bu yana ilk defa gerçekleştirilirken, tören 44 ilde eş zamanlı olarak yapıldı. İllerde valiliklerin organizasyonuyla madalyalar sahiplerine verildi. Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Sakarya, Samsun, Tokat, Trabzon, Uşak, Aksaray, Karaman, Bartın, Batman, Yalova, Karabük ve Osmaniye illerinde düzenlenen törenler kapsamında toplam 212 gazi ve şehit yakınına madalyaları verildi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .