Şehitler unutulmadı

Şehitler unutulmadı

05.09.2017

KIRŞEHİR’DE Kurban Bayramı nedeniyle Vali Necati Şentürk ve il protokolü şehitliği ziyaret etti. Kurban Bayramı arifesinde Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne yapılan ziyarete Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Vekili Jandarma Albay Ayhan Özkan, Emniyet ve Jandarma teşkilatı mensupları ile […]

KIRŞEHİR’DE Kurban Bayramı nedeniyle Vali Necati Şentürk ve il protokolü şehitliği ziyaret etti.
Kurban Bayramı arifesinde Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne yapılan ziyarete Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Vekili Jandarma Albay Ayhan Özkan, Emniyet ve Jandarma teşkilatı mensupları ile şehit aileleri katıldı.
Okunan Kuran-ı Kerim ve İl Müftüsü Osman Arslan’ın yaptığı duanın ardından Vali Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve diğer protokol şehit kabirlerini ziyaret ederek kabirlere karanfil bıraktılar.
Şehitlik ziyareti sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Necati Şentürk, dini bayramlarımızdan biri olan Kurban Bayramına erişmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.
Bayram arifesinde kabirleri ziyaret etmenin Türk milletinin geleneklerinden biri olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Kurban Bayramı arifesinde Şehitliği ziyaret ederek şehitlerimizin ruhuna Fatiha okuduk. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Bu topraklar şehit kanları ile vatan oldu. Tarih boyunca millet olarak çok sayıda şehit verdik. Bu topraklardan bir karış toprak vermeyiz. Bu duygularla, barış ve mutluluk içerisinde geçen bir bayram temenni ediyor, bütün hemşerilerimin bayramını kutluyorum” dedi.
Konuşmasının devamında Valilik olarak başlattıkları ve Kurban Bayramı boyunca devam edecek kampanyadan da bahseden Vali Necati Şentürk, “İlimizde yaşayan muhtaçlara ve ihtiyaç sahipleri göçmenlere dağıtmak üzere kurban eti toplayacağız. Üç ayrı ekibimiz, kurban eti toplayacak, Ayrıca, bu ekiplerimiz, telefon edilmesi halinde gidip oradan eti alabilecekler. Amacımız, bu bayram sevincini herkese yaşatmak, mazlumun yanında olduğumuzu göstermektir. Zaten Kırşehirliler, bu tür konulara oldukça duyarlı. Bu bayramda da ellerinden geleni yapacaklarına inanıyorum” şeklinde konuştu.
Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne yapılan ziyaret Vali Necati Şentürk ve beraberindeki protokolün kabirleri ziyaret edip kabirlere karanfil bırakması ve şehit yakınlarıyla sohbet etmesiyle sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .