Şehirler ve Kültürler Yörelerimiz Projesine kayıtlar başladı

Şehirler ve Kültürler Yörelerimiz Projesine kayıtlar başladı

28.08.2017

KIRŞEHİR Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından edinilen bilgiye göre Şehirler- Kültürler yörelerimiz projesinin kayıtlarının başlandığı bildirildi. Yapılan açıklamada 15 Eylül- 26 Kasım 2017 tarihleri arasında Kırşehir ile birlikte 81 ilde düzenlenecek. Programlar ile 14-29 yaş grubu Gençlik Merkezine üye ve daha önceden Gençlik Merkezi’nin çeşitli faaliyetlerine katılmış gençlerden, özellikle kırsalda yaşayan ve dezavantajlı […]

KIRŞEHİR Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından edinilen bilgiye göre Şehirler- Kültürler yörelerimiz projesinin kayıtlarının başlandığı bildirildi.
Yapılan açıklamada 15 Eylül- 26 Kasım 2017 tarihleri arasında Kırşehir ile birlikte 81 ilde düzenlenecek.
Programlar ile 14-29 yaş grubu Gençlik Merkezine üye ve daha önceden Gençlik Merkezi’nin çeşitli faaliyetlerine katılmış gençlerden, özellikle kırsalda yaşayan ve dezavantajlı olanların tarihi ve kültürel yönden zengin çevre iller ile kendi il ve ilçelerini daha yakından tanımalarını, buralarda yaşayan akranları ile tanışmaları ve gençler arasında diyalogun arttırılmasına katkı sağlayacak bir hareketlilik projesidir. Proje günübirlik programlar halinde gerçekleştirilecek. Gençler gün içerisinde projeye katıldıktan sonra konaklama yapmadan yine aynı gün ikametgâhlarına geri dönecek. Ayrıca, Projeye başvuruda bulunacak olan gençlerin http://sehirlervekulturler.gsb.gov.tr/ web adresinden çıkacak olan ankete katılan gençler ile projeye katılan gençlerin yurt dışı projelerine katılabilmelerine yönelik kontenjan ayrılacak.
PROJENİN AMACI NEDİR?
Gezdikçe bilgi birikimi, iletişim gücü ve gönüllülük bilinci artan bir gençlik yetiştirmek amacıyla gerçekleştirilen bu proje kendini rahat ifade edebilen, özgüven sahibi, sosyal iletişim becerileri gelişmiş, gezip görerek öğrenen gençlerin varlığının sosyal barışa kardeşlik ve huzura hizmet edeceği bilinciyle uygulanmaktadır. Şehirler ve Kültürler- Yörelerimiz Projesinin bir diğer amacı güçlü yarınların oluşumunda gerçek katkıyı sağlayacak olan gençlere muhteşem bir medeniyet ve tarihin evlâtları olduğu gerçeğini anlatmaktır.
Proje ile ekonomik açıdan dezavantajlı ve başarılı gençlerin yaşıtlarıyla aynı imkânlara sahip olmalarına katkı sağlanması amaçlanmaktadır.
PROJE KAPSAMINDA NELER YAPILACAK
Katılımcılar ikamet ettikleri il/ilçeden programın gerçekleşeceği şehre/ilçeye hareket edeceklerdir. Burada şehrin tarihi ve kültürel mekânları ziyaret edeceklerdir. Gençler proje kapsamında önceden belirlenen gönüllülük faaliyetlerine katılacak olup, günün sonunda ikamet ettikleri şehre/ilçeye döneceklerdir.
PROJE BAŞVURULARI VE SEÇİM KRİTERLERİ
Projeye yalnızca internetten başvuru alımı yapılacak. 18 yaşını doldurmamış gençlerden “Veli İzin Belgesi” istenecek olup veli izin belgesini sunmayan gençler projeye katılamayacak. 18 yaşını doldurmuş gençlerden ise başvuru esnasında “Taahhütname”yi onaylamaları istenecektir. Usulüne uygun şekilde taahhütname sunmayan gençler projeye kabul edilmeyecektir.
Projeden sadece; kendi imkânlarıyla yaşadığı ili veya komşu illeri görme fırsatı elde edemeyen, gençlik faaliyetlerine katılamayan, kırsalda yaşayan dezavantajlı gençler, okul veya sınıf birincileri, ailesinin aylık geliri 2000 TL’nin altında olanlar, yetim ve öksüzler, şehit ve gazi yakınları, çocuk evlerinde kalanlar, sanayide çalışan çıraklar, çeşitli nedenlerle eğitimini yarıda bırakmış gençler, sokakta yaşayan gençler, hükümlü yakınları, hafif bedensel engelli gençler, ailesiyle birlikte göç eden gençler öncelikle faydalanacaklardır.
(HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .