“Seçmen şehrine ve ülkesine fayda sağlayacak vekiller arıyor”

“Seçmen şehrine ve ülkesine fayda sağlayacak vekiller arıyor”

14.05.2015

KIRŞEHİR Elektrik-Elektronik Teknisyenleri Esnafı Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu, 7 Haziran seçimlerine 3 hafta gibi bir süre kala, siyasilerden Kırşehir için beklentilerini dile getirdi. Seçmenin öncelikle şehrine, sonra ülkesine ve son olarak da kendisine fayda sağlayacak vekiller aradığını ifade eden Kenan Kerimoğlu, adaylardan Kırşehir’i iyi bir şekilde analiz etmelerini istedi. Kırşehir’in sorunlarının neler olduğunu bilerek ve […]

Kenan Kerimoğlu copy

KIRŞEHİR Elektrik-Elektronik Teknisyenleri Esnafı Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu, 7 Haziran seçimlerine 3 hafta gibi bir süre kala, siyasilerden Kırşehir için beklentilerini dile getirdi.
Seçmenin öncelikle şehrine, sonra ülkesine ve son olarak da kendisine fayda sağlayacak vekiller aradığını ifade eden Kenan Kerimoğlu, adaylardan Kırşehir’i iyi bir şekilde analiz etmelerini istedi.
Kırşehir’in sorunlarının neler olduğunu bilerek ve buna göre de çözüm üretmek için yapacakları çalışmaları belirleyerek, vatandaşın güvenini kazanabileceklerini ifade eden Kenan Kerimoğlu, şehrimizin yıllardır yapılması beklenen talepleri de hatırlattı.
Elektrik-Elektronik Teknisyenleri Esnafı Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu, seçmenin de yanlış ve doğruları görerek oy kullanması gerektiğini dile getirerek, şöyle konuştu:
“Her parti kendi adayının kazanması için çaba sarf etmekte. Bütün adaylar kendilerini göstererek çalışmalar sergilemektedirler. Ama bizim bütün seçilecek siyasi parti adaylarımızdan isteğimiz odur ki, lütfen Kırşehir’i tamamen bir analiz edin. Kırşehir’in ihtiyaçları neler ise başta sivil toplum kuruluşu başkanları, yöneticileri olmak üzere bütün esnaf ve zanaatkarlarımızla, ileri gelen esnaf ve zanaatkarlarımızla istişare yaparak, konuşarak Kırşehir’in birebir sorunlarının neler olduğunu ve çözümlenmesi gereken sorunlarının neler olduğunu güzelce anlayarak ve bu konuda çalışmalar yapacaklarını vatandaşa taahhüt ederlerse vatandaşın güvenini alırlar. Bu konuda da eğer ki seçilir de herhangi bir çalışma yapmazlar ise vatandaşın güveni sarsılacağından dolayı böyle bir sıkıntı hem kendilerine, hem partilerine çok büyük zarar verecektir.
“Yıllardır çözüm bekleyen bir sürü talep ve beklentilerimiz var. Bunları sıralarsak, başta Sıdıklı-Sarıyahşi Köprüsü’nün evet açıldı diyoruz, ama çevre yolu bağlantılarının bir an önce yapılması gerekir. İlimiz çevre yolunun bir an önce yapılması gerekmektedir. İlimiz havaalanı yolunun bir an önce iyileştirme çalışması yapılıp ilimizin havaalanından faydalanması konusunda çalışmalar yapılması gerekmektedir. İlimizin yıllarca, belki 15 yıldır sakız gibi çiğniyoruz, tren yolu bağlantısının bir an önce yapılması için çalışmalar yapılmalıdır. Sanayicimizin bu konudan faydalanması için sanayicimizle işbirliği yapılmalıdır. Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar ilimizi de çok büyük etkilemektedir. Bunun için ilimizin az şekilde etkilenmesi noktasında ilimizin turizm potansiyelinin yükseltilmesiyle alakalı çalışmalar yapılması gerekmektedir. Tarımda ve hayvancılıkta çok güzel yerlere geldik. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan bütün üreticimizin ve bu konuda çalışma yapan bütün her kesimin desteklenmesi, bu insanların sıkıntısının dinlenmesi gerekmektedir.
“Küçük esnaf ve sanatkar olarak bir sürü sorunlarımız var. Başta işçi sorunumuz var. Kira sorunumuz var. Devletin bizden almış olduğu gerçekten çok büyük katkı payları var. Bunun içerisine Belediyeleri, verdiğimiz diğer vergileri sokarsak yaşamamız gerçekten gün geçtikçe zorlaşmaktadır. Boğulmaktayız. Küçük esnaf ve sanatkar artık tamamen kendini işindin ve aşından soyutlamak durumunda kalmıştır. Bunlar çok önemli konulardır. Bunları bilhassa seçilecek vekillerimizden, istikbal bekleyen milletvekillerimizden bekliyoruz. Çalışmalar yapsınlar, analiz etsinler ve vatandaşın güvenini alsınlar.
“Siyasi bakış olarak baktığımızda Kırşehir’de inşallah iyi şeyler görürüz. Ama ben ufukta tek partili bir iktidar görmüyorum. Gelecekte koalisyonla idare edileceğimizi tahmin ediyorum. Bu da üç dönemdir bizi idare eden bir siyasi partinin yapmış olduğu iyi şeyler de var, kötü şeyler de var. Bunları göz önünde bulundurarak vatandaşımızın oy kullanacağına inanıyorum. Hiç kimse de kendini garanti görmesin, çünkü artık eskisi gibi ketum siyaset güden insan sayısı parmaklarımızın sayısı kadardır. Herkes önce iline, daha sonra ülkesine, daha sonra da kendisine fayda sağlayacak vekiller aramaktadır. Hükümetler aramaktadır. Siyasiler aramaktadır. İnşallah gelecekte hem ilimiz için, hem ülkemiz için, hem de bütün vatandaşlarımız için hayırlı şeyler olur diyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .