SEÇMEN, KIRŞEHİR’İ KALKINDIRACAK VEKİL İSTİYOR

SEÇMEN, KIRŞEHİR’İ KALKINDIRACAK VEKİL İSTİYOR

24.04.2015

“Kırşehir’in sesi gelsin istiyoruz” diyen Kırşehir seçmeni, pozitif yatırımlarla daha da güçlü bir Kırşehir olmayı istiyor…
Kırşehir seçmeni, halkla kucaklaşarak, halkının sorunlarını çözen bir vekil isterken, vekillerden Kırşehir’in kalkınması için çalışmalar yapmalarını beklediklerini belirtiyor…

KIRŞEHİR seçmeni, Kırşehir’i kucaklayan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil eden bir vekil istiyor.

“Kırşehir’in sesi gelsin istiyoruz” diyen Kırşehir seçmeni, pozitif yatırımlarla daha da güçlü bir Kırşehir olmayı istiyor.
7 Haziran seçimi öncesinde Kırşehir seçmeni, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kırşehir’i temsil edecek vekillerden öncelikli olarak halkla bütünleşen bir vekil isterken, Kırşehir’in kalkınması ve gelişmesi açısından bekleyen sorunlarının bir an önce çözülmesini istiyor.
Kırşehir Elektrik-Elektronik Teknisyenleri Esnafı Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu, seçilecek vekillere seslenerek, “İlimizin kalkınması için çalışmalar yapmasını beklemekteyiz” dedi.
Halkıyla halleşen bir vekil görmek istediklerini belirterek, Kırşehir’in ulaşım, yatırım ve hayvancılık noktasında gelişimini sağlayacak yapılması gereken çalışmaların bir an önce yapılmasını ve böylece esnafın da bu gelişmelerle işlerinin iyi gitmesinin sağlanmasını beklediklerini belirten Kenan Kerimoğlu, ülke genelinde huzur istediklerini söyledi.
Ülke genelinde oluşacak huzurla birlikte ekonominin gelişmesi, yatırımın artması ve ülkemizin refah seviyesinin yükselmesini istediklerini ifade eden Kırşehir Elektrik-Elektronik Teknisyenleri Esnafı Odası Başkanı Kenan Kerimoğlu, şöyle konuştu:

Kenan Kerimoğlu copy
“Demokrasinin kuralı gereği her 4 yılda bir yapılması gereken genel seçimlerin başta ülkemize ve ülkemiz insanına hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bizim esnaf ve sanatkar olarak seçilecek olan bütün milletvekillerimizden, ayırt etmeden söylüyorum bütün milletvekillerimizden ilk önce istediğimiz şey ülke genelinde huzur, komşularımızda huzur. Huzur ortamıyla beraber ekonominin gelişmesi, yatırımın artması ve ülkemizin refah seviyesinin yükselmesi. İl olarak isteyeceğimiz şeyler nedir derseniz, bir kere kesinlikle ve kesinlikle ulaşım konusundaki yıllardan beri dile getirdiğimiz demiryolu projesinin bir an bitmesi gerekir. Sıdıklı-Sariyahşi Köprüsü’nün resmi açılışının yapılıp, çevre bağlantılarının bir an önce yapılması gerekmektedir. Yine havaalanı yolumuzun bir an önce yapılıp hayata geçirilmesi gerekmektedir. Yıllardan beri topluca 46 temel attık, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde topluca 60 tane temeller atıldı. Temeller atıldı ve çürüdü.
“İlimizin gelişmesi için Organize Sanayi Bölgemizin sorunlarının A’dan Z’ye giderilip, Organize Sanayi Bölgemize yatırım yapan bütün insanların dertleri dinlenip, ne yapılması gerekiyorsa, uzun vadede kredi, işçi sorunu, ulaşım sorunu gibi ne yapılması gerekiyorsa A’dan Z’ye bunların halledilmesi gerekmektedir. İlimizin hayvancılık konusunda gelişimi sağlanacak ise büyük bir nükte kaydetti, güzel bir yere geldi ilimiz hayvancılık konusunda. Bunun da eksikleri neler ise konuyla ilgilenen Ziraat Odamız başta olmak üzere bütün kurumların sorunları dinlenerek, geliştirilmesiyle alakalı çalışmalar yapılmalı. Ve ilimiz geçmişte Kalkınmada Öncelikli Yöre denilen ve şimdi bölge bölge ayrılan ve ilimizin yatırım konusunda 4. bölgede olması ve bunun tekrar 5. bölgeye alınması gerekmektedir. Yakın zamanda Petlas’ın ek ünitesi olan ve tekrar lastik fabrikası adı altında faaliyete geçen basından takip ettiğimiz kadarıyla deneme üretimini yapan, gerçek üretime Haziran ayında geçmesi planlanan bu üretimin her ne kadar elimizden kaçırmış olsak da bu tür yatırımların elimizden kaçırılmaması için seçilmiş ve atanmışlarımızın bu konulara hassasiyet derecesinde eğilmesini beklemekteyiz. İlimizin kalkınması için çalışmalar yapmasını beklemekteyiz. Oturup da insanlara tepeden bakan değil, insanlarla haleleşen, onların dertleriyle dertleşen, onların sorunlarıyla alakalı çözümler arayan ve onların sorunlarını çözen, atama bekleyen insanların veya çocuklarımızın atanmasının bir an önce gerçekleşmesini sağlayan, bu doğrultuda üniversiteleri bitirmiş işsiz gezen onca gencimiz var, onların istihdam edilmesiyle alakalı çalışmalar yapmasını isteriz.
“Esnaf açısından da bütün bunlar geliştikçe, ilimizde de bu tür sorunlar halledildikçe ilimizin ekonomisi gelişecek ve esnaf ve sanatkarımızın da işleri iyi olacaktır. Ulusala değil, küçük esnaf ve sanatkarımızın ayakta kalması için çaba sarf edilmesi gerektiğine inanıyorum.
“Seçilmiş olan milletvekillerimizden tabi ki birebir görüşmelerle bunları anlatmamız gerekiyor. Onlar da halkın içerisinde dolaştıkça zaten dikkat ederlerse vatandaşın seçimle alakalı hiçbir düşüncesi yok. Yani olmuş, olmamış, 7 Haziran’da seçim yapılacakmış çok çok önemsedikleri bir şey değil. Seçim günü oylar sandığa girene kadar çok şey değişir. Onun için Sayın Milletvekili Adaylarımızdan insanlarla hemhal olmaları, onların sorunlarını dinlemeleri, mahalle mahalle, köy köy veyahut da hane hane bu insanların sorunlarını birebir dosyalayıp, hazırlayıp ve bunların çözümü için çaba sarf etmelerini arzu ediyoruz. İlimizin kalkınması için de, ülkemizin iyileşmesi için de bunların şart olduğunu düşünüyorum.”
“KIRŞEHİR’İN SESİ GELSİN”
Kırşehir’i daha ileriye götürecek, Kırşehir’in sorunlarını görebilecek ve vatandaşın hizmet almasını sağlayacak bir vekil istediğini belirten Kırşehirli esnaf seçmen, “Halk rağmen siyaset olmaz. Seçilecek milletvekillerimize tavsiyemiz, halkın içinde olsunlar. Kırşehirli olsunlar, Kırşehir’i koçlar gibi temsil etsinler. Biz istiyoruz ki Kırşehir’in sesi gelsin. Kırşehir’in belirli bir kültürü var. Osmanlının temelinin atıldığı yerler burası. Bu kültürümüzü pozitif katkı olarak devletimize sunalım. Halktan uzak, kopuk görüntüde olan milletvekili istemiyoruz. Şehrimize daha pozitif bir yatırım, daha güçlü bir Kırşehir istiyoruz. Esnaf olarak siyasetten uzak insanlarız, ama Kırşehir vatandaşı, hak, hukuk çerçevesinde hak ettiğini alsın istiyoruz. Seçilecek vekillerimize hangi partiden olursa olsun gönülden Kırşehirli olarak destek vermeye hazırız. Ama Kırşehir’in kültürüne, Kırşehir’e yakışacak bir şekilde temsil etmelerini rica ediyoruz. Eskiye bakmak yerine, Kırşehir’de artık kendini yavaş yavaş aşıyor, Kırşehir’e yakışır, bizi daha iyi temsil edecek, bizi daha ileriye götürecek, halkla kucaklaşacak, halkın sorunlarını anlayacak, Kırşehir’deki biriken sorunları görebilecek, Kırşehir eşrafının yerel yönetimlerde de eşit vatandaş olarak hizmet alabileceği bir ortamı sağlayacak, gereken yatırımların yapılabilecek bir ortamın olmasını arzu ediyoruz esnaf olarak” ifadesini kullanıyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .