Seçmen kağıtları muhtarlıklarda bekliyor

Seçmen kağıtları muhtarlıklarda bekliyor

22.05.2015

7 HAZİRAN’DA yapılacak olan genel seçimlerde oy kullanmak için gerekli olan seçmen kağıtları muhtarlıklarda bekliyor. 7 Haziran’da yapılacak 2015 Türkiye Genel Seçimleri için, Seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenlerin, hangi seçim çevresi ve bölgesinde, kaç numaralı sandıkta oy vereceğini gösteren seçmen bilgi kağıtları muhtarlıklara gönderilirken, Kırşehir’de şu anda seçmen kağıtlarını alan seçmen sayısı çok az. 7 Haziran’da […]

7 HAZİRAN’DA yapılacak olan genel seçimlerde oy kullanmak için gerekli olan seçmen kağıtları muhtarlıklarda bekliyor.
7 Haziran’da yapılacak 2015 Türkiye Genel Seçimleri için, Seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenlerin, hangi seçim çevresi ve bölgesinde, kaç numaralı sandıkta oy vereceğini gösteren seçmen bilgi kağıtları muhtarlıklara gönderilirken, Kırşehir’de şu anda seçmen kağıtlarını alan seçmen sayısı çok az.
7 Haziran’da yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde 653 sandıkta toplam 159 bin 380 seçmenin oy kullanacağı Kırşehir’de, seçmen kağıtlarda muhtarlıklarda vatandaşların almasını bekliyor.

MIHTAR.avi_snapshot_00.08_[2015.05.22_13.49.17] copy
Kırşehir Ahievran Mahallesi Muhtarı Kadir Şenyüz, vatandaşların son güne kalmadan seçmen kağıtlarını almasını istedi.
Ahievran Mahallesi Muhtarı Kadir Şenyüz, “Vatandaşlar şu anda çok nadiren geliyor, çok yoğun bir şekilde gelen yok. Bunu seçimden bir gün ya da iki gün öncesine sıkıştırıyorlar. Şu anda tenhayız, gelsinler seçmen kağıtlarını alsınlar. Yardımcı oluyoruz. Son güne sıkıştırmasınlar. İnternetten alan vatandaşlarımız oluyor. Onlar da sağlıklıdır. Önemli olan hangi okul, hangi sandık olduğudur. İsmini bulamayan vatandaşlarımız oluyor. Özellikle yurtdışından gelen vatandaşlarımız var. Bizi sıkıntıya da sokuyor. İkinci adresi burası olduğu için tabi ki seçmen kağıtları çıkmıyor” dedi.
7 Haziran’da yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde 653 sandıkta toplam 159 bin 380 seçmenin oy kullanacağı Kırşehir’de, seçmen kağıtlarda muhtarlıklarda vatandaşların almasını bekliyor.
Kırşehir’de 20 partinin adayın katılacağı seçimde AK Parti, Anadolu Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, CHP, DP, DSP, Halkın Kurtuluş Partisi, HDP, Komünist Parti, MHP, Millet Partisi, Saadet Partisi ve Vatan Partisi, Hak ve Özgürlükler Partisi, Merkez Parti, LDP, DYP, Yurt Partisi, Toplumsal Uzlaşma, Reform ve Kalkınma Partisi, Hak ve Adalet Partisi adayları yarışacak.
OY VERME SAATLERİ
Seçmenler, tüm yurtta, 7 Haziran Pazar günü 08.00-17.00 saatleri arasında oy verecek. Saat 17.00’ye geldiği halde, sandık başında oylarını vermek üzere bekleyen seçmenler, başkan tarafından sayıldıktan sonra sırayla oylarını kullanacak.
Yurtiçinde 53 milyon 765 bin 231, yurtdışında ise 2 milyon 867 bin 658 seçmen bulunuyor. Seçim tarihine kadar 18 yaşını dolduran yurt içinde 1 milyon 47 bin 192, yurt dışında 56 bin 66 yeni seçmen oy kullanacak
Gümrük kapılarında ve yurtdışı temsilciliklerinde oy verme işlemleri, 31 Mayıs’ta sona erecek.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .