Seçimler yaklaşıyor, Kırşehir’de partilerde kulisler kızışıyor

Seçimler yaklaşıyor, Kırşehir’de partilerde kulisler kızışıyor

17.02.2015

İki milletvekili çıkaracak Kırşehir’de AKP ve MHP’de aday sayısı giderek artarken, CHP’de üç aday ön seçime katılacak…

ÖNÜMÜZDEKİ Haziran ayında yapılacak milletvekili genel seçimleri için Kırşehir’de iddialı partilerde kulis çalışmaları hızlandı.

İki milletvekili çıkaracak Kırşehir’de en fazla aday adayı sayısı MHP’de görülüyor. MHP’de aday sayısı 20’yi geçerken, MHP’yi 10 civarındaki adayla AKP izliyor. CHP’de ise sadece üç aday adayının olması bu partinin milletvekilliğinde şansı bulunmadığı yorumlarına neden oluyor.
AK Parti’deki mevcut iki milletvekili, eski Milletvekilleri Mikail Arslan ve Hacı Turan, eski il başkanı Salih Çetinkaya, Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kulak-burdun boğaz uzmanı Dr. Osman Arslan ile 10’un üzerinde aday adayı yarışırken nabız yoklamaya devam ediyor. İktidar partisi AK Parti’de aday adayı sayısının önümüzdeki günlerde daha da artması bekleniyor.
CHP’de resmen aday adaylığını açıklayan Noter Rifat Ertem, Kırşehir’de karargah kurdu. Partilileri, sivil toplum kuruluşlarını ve halkı ziyaret eden Rifat Ertem’e yoğun ilgi olması gözlerden kaçmıyor. Yine CHP’de Ertuğrul Zafer, İl Başkanı Yılmaz Zengin ön seçimle ilgi çalışmalarını yoğunlaştırdı.
MHP’de ise Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Ortopedi Ana Bilim dalı Başkanı Prof. Dr. Yıldırım Türk, Elazığ Fırat Üniversitesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tamer Demir, eski vali Mustafa Erkal, eski Kırşehir Milletvekili ve Devlet Bakanı Prof. Dr. Ramazan Mirzaoğlu, Kırşehir Belediyesi eski Fen-İşleri Müdürü Asaf Kayaoğlu, MHP Kırşehir Eski İl Başkanlarından Yıldırım Ünser’in oğlu ve Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanlarından Hakan Ünser, eski il başkanı Cemil Cahit Pişkin, Ahi Evran Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ayfer Şahin ile Doç. Dr. Cengiz Şahin, iş adamı Eren Çelik, milletvekili aday adaylıklarını açıklayan isimler oldu ve seçim çalışmalarını yoğun bir tempo ile sürdürüyorlar.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .