“Seçimin güvenli ve huzur ortamı içerisinde geçmesini diliyorum”

“Seçimin güvenli ve huzur ortamı içerisinde geçmesini diliyorum”

13.01.2019

Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı… Vali İbrahim Akın: “Seçimin güvenli ve huzur ortamı içerisinde geçmesini diliyorum” 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler Seçiminde alınacak önlemler ve tedbirler bilgilendirme toplantısında değerlendirildi. Vali İbrahim Akın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcıları, kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran ve ilgili […]

Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı… Vali İbrahim Akın:

“Seçimin güvenli ve huzur ortamı içerisinde geçmesini diliyorum”

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler Seçiminde alınacak önlemler ve tedbirler bilgilendirme toplantısında değerlendirildi.
Vali İbrahim Akın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcıları, kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran ve ilgili kurum amirleri katıldı.
Toplantıda konuşan Vali İbrahim Akın, 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminin ilimizde huzur ortamında gerçekleşmesi için tüm kurum ve kuruluşlarımızla gereken tedbirleri almaya gayret gösterdiklerini söyledi.
Alınan tedbirlerle ve vatandaşlarımızın bu konudaki duyarlılığı sayesinde seçimin demokratik olgunluğa erişmiş ilimizde güvenli bir şekilde geçeceğine inandığını belirten Vali İbrahim Akın, “Seçimin güvenlik, huzur ve esenlik ortamı içerisinde idrak edilmesi, yasa dışı eylem ve durumların önlenmesi, kamu güvenliğinin sağlanması, seçim iş ve işlemlerinin düzen içerisinde gerçekleşmesi, vatandaşlarımızın özgür ve hür iradesinin sandığa en iyi şekilde yansıması ve demokratik olgunluk içerisinde bir seçimin gerçekleşmesine yönelik Valiliğimiz, kaymakamlıklarımız, emniyet ve jandarma teşkilatlarımız seçim sonuçlanıncaya kadar ilimiz genelinde her türlü emniyet ve asayiş hizmeti için 24 saat görevleri başında olacaklardır. Bizlere düşen temel görev, seçmenin sandığa güvenli bir şekilde giderek kendi hür iradesiyle oyunu kullanmasıdır. Bu vesileyle, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçiminin ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Toplantı, seçimde alınacak tedbirlerin değerlendirilip görüşülmesi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .