Seçim vaatlerinde verilen 3600 ek gösterge sözü yerine getirilmelidir

Seçim vaatlerinde verilen 3600 ek gösterge sözü yerine getirilmelidir

20.09.2018

Kırşehir sokaklarında görüştüğüm konuştuğum birçok duyarlı insan ne oldu bizim 3600 ek göstergemiz sende yazıp çizmiyorsun diyor ve benim gazeteye yazıp dile getirmemi istiyorlar. Bu sadece Kırşehir de çalışan ve emekli olanların değil tüm ülkede yaşayan çalışan ve emeklilerin sorunu olarak ortada durmakta ve çözüm beklemektedir. 24 Haziran seçimlerine gidilirken, Cumhurbaşkanı adayları toplantılar yaparak seçim […]

Kırşehir sokaklarında görüştüğüm konuştuğum birçok duyarlı insan ne oldu bizim 3600 ek göstergemiz sende yazıp çizmiyorsun diyor ve benim gazeteye yazıp dile getirmemi istiyorlar.
Bu sadece Kırşehir de çalışan ve emekli olanların değil tüm ülkede yaşayan çalışan ve emeklilerin sorunu olarak ortada durmakta ve çözüm beklemektedir.
24 Haziran seçimlerine gidilirken, Cumhurbaşkanı adayları toplantılar yaparak seçim beyannamesi açıklamasında bulundular. Özellikle Muharrem İnce çalışan kesimin mağduriyetinin giderilmesi için ilk 100 gün içinde yapacaklarını anlatırken, “Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimize müjde vererek emeklilik ek göstergelerini 3 bin 600’e çıkaracağız” dedi.
Yine aynı konuyu Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener de dile getirdi ve “3600 ek gösterge ile çalışan ve emekliler arasında meydana gelen adaletsizliği gidermiş olacağız” dedi.
Seçimin kazananı, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan da polise, öğretmene, hemşireye ve din görevlilerine 3 bin 600 emeklilik ek göstergesi vereceği sözünü vererek, “yeni döneme yepyeni bir anlayışla başlıyoruz. Çünkü vakit birlik vakti, çünkü vakit Türkiye vakti, Erdem, irade, cesaret ile Türkiye şahlanacak” dedi.
3000’den 3600’e çıkarak memurların maaşlarına büyük katkı yapması beklenen ek göstergenin ne olduğu merak ediliyor.
Seçim vaadi olarak meydanlarda dillendirildi, söz verildi ama yerine getirilemedi. 3600 emeklilik ek göstergesi birçok kamu görevlisini, meslek grubunu ilgilendiriyor. Yani ek göstergenin 3000’den 3600’e çıkarılması, çalışanın emekli aylığını etkileyen önemli bir faktördür.
Çalışanların aylığında az da olsa artış olacak, emeklinin aylığında ve ikramiyesinde bir miktar artış olacaktı, verilen sözler havada kaldı unutuldu gitti. Konuşan dile getiren soran, sorgulayan maalesef yok.
Seçimi kazanan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan geçtiğimiz günlerde 100 günlük icraat programını açıklamıştı 3600 ek gösterge ye hiç yer verilmediği görüldü. Bu durum çalışanda ve emeklide hayal kırıklığı yarattı.
Şimdi 3600 ek göstergeden yararlanacak olan polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerinin çalışan ve emeklisi 24 Haziran seçimi öncesinde verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyor.
Ekonominin kötü gidişatından, dış politikadaki bir dizi olumsuzluklardan, eğitim alanında olumlu gelişmelerin yapılamadığından 3 bin 600 ek göstergenin arada kaynayıp gitmesinden endişe duyulmaktadır.
Seçimi Muharrem İnce’nin ve Meral Akşener’in kazanarak Cumhurbaşkanı olması halinde 3600 ek göstergenin çoktan verilmiş olacağı dile getirilerek, bu durumun bir an evvel çözüme kavuşturulmasını, mağduriyetin giderilmesini polis, öğretmen, hemşire ve din görevlileri beklemektedirler.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .