Seçim öncesi verilen sözler yerine getirilmiyor

Seçim öncesi verilen sözler yerine getirilmiyor

03.01.2019

Geçtiğimiz sene 24 Haziran’da yapılan genel seçimlerden önce siyasi partilerin adayları meydanlarda bir dizi vaatlerde bulundu. Bunların arasında Polis, öğretmen, hemşire, din görevlisine ek gösterge artışı yapılarak ücretlerinde iyileştirmelerin yapılacağı sözü verildi. Ek göstergelerin 3600 e çıkartılması sözünü önce Cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce ve Meral Akşener verdi. Sonra da, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan 3600 ek […]

Geçtiğimiz sene 24 Haziran’da yapılan genel seçimlerden önce siyasi partilerin adayları meydanlarda bir dizi vaatlerde bulundu. Bunların arasında Polis, öğretmen, hemşire, din görevlisine ek gösterge artışı yapılarak ücretlerinde iyileştirmelerin yapılacağı sözü verildi.
Ek göstergelerin 3600 e çıkartılması sözünü önce Cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce ve Meral Akşener verdi. Sonra da, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan 3600 ek gösterge sözünü üzerine basa basa, tekrar tekrar söyleyerek meydanlarda duyurdu.
Aradan bunca zaman geçmesine rağmen pek dile getirilmiyor nedense.
Kırşehir sokaklarında birçok duyarlı insan ne oldu bizim 3600 ek göstergemiz diye yüksek sesle gündeme getirmekteler. Bu sadece Kırşehir de çalışan ve emekli olanların değil, tüm ülkede yaşayan geçim sıkıntısı çeken çalışan memurun ve emeklilerin sorunu olarak ortada durmakta ve çözüm beklemektedir.
Çok fazla uzaklara gitmeye gerek yok. Henüz geçtiğimiz yıl 24 Haziran seçimlerine gidilirken, Cumhurbaşkanı adayları toplantılar yaptı ve seçim beyannamesi açıklamasında bulundular. Özellikle Muharrem İnce çalışan kesimin mağduriyetinin giderilmesi için ilk 100 gün içinde yapacaklarını anlatırken, “polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimize müjde verdi ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız” dedi.
Yine aynı konuyu Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener de dile getirdi ve “3600 ek gösterge ile çalışan ve emekliler arasında meydana gelen adaletsizliği gidermiş olacağız” dedi.
Seçimin kazananı, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan da polise, öğretmene, hemşireye ve din görevlilerine 3600 emeklilik ek göstergesi vereceği sözünü vererek, “Yeni döneme yepyeni bir anlayışla başlıyoruz. Çünkü vakit birlik vakti, çünkü vakit Türkiye vakti, Erdem, irade, cesaret ile Türkiye şahlanacak” dedi.
3000’den 3600’e çıkarak memurların ve bunların emeklilerinin maaşlarına büyük katkı yapması beklenen ek göstergenin akıbetinin ne olduğu merak ediliyor.
Seçim vaadi olarak meydanlarda dillendirildi, söz verildi ama şu ana kadar yerine getirilmedi.
3600 emeklilik ek göstergesi birçok kamu görevlisi, meslek grubunu ilgilendiriyor yani ek göstergenin 3000’den 3600’e çıkarılması, çalışanın ve emeklinin aylığını etkileyen önemli bir faktördür.
Çalışanların aylığında az da olsa artış olacak, emeklinin aylığında ve ikramiyesinde bir miktar artış olacaktı, verilen sözler havada kaldı unutuldu gitti.
Konuşan dile getiren soran, sorgulayan maalesef yok. Bu durum çalışan ve emeklide hayal kırıklığı yarattı.
Şimdi 3600 ek göstergeden yararlanacak olan Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerinin çalışan ve emeklisi 24 Haziran seçimi öncesinde verilen sözlerin yerine getirilmesini isterken, ekonominin kötü gidişatından dolayı, 3600 ek göstergenin arada kaynayıp gitmesinden endişe duymaktadır.
Kırşehir sokaklarında, seçimi Muharrem İnce veya Meral Akşener’in kazanması halinde 3600 ek göstergenin çoktan verilmiş olacağı dile getirilmekte ve bu durumun bir an evvel çözüme kavuşturulmasını, mağduriyetin 31 Mart seçimlerinden önce giderilmesini polis, öğretmen, hemşire ve din görevlileri beklemektedirler.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .