Seçildiniz… Bekliyoruz…

Seçildiniz… Bekliyoruz…

05.07.2018

24 Haziran seçimleri sonrası, hepinizin bildiği üzere, Kırşehir’den AKP 1, CHP 1 milletvekili çıkardı. AKP’den milletvekili olarak çıkan Mustafa Kendirli iken, CHP’den Dr. Metin İlhan bu yarışta ipi göğüsledi. Kırşehir adına Ankara’dan milletvekili çıkan; CHP’den CHP PM Üyesi Yıldırım Kaya, AKP’den Hacı Turan, MHP’den Nevin Taşlıçay, AKP’den Arife Polat Düzgün, MHP’den Sadir Durmaz Kırşehir adına […]

24 Haziran seçimleri sonrası, hepinizin bildiği üzere, Kırşehir’den AKP 1, CHP 1 milletvekili çıkardı. AKP’den milletvekili olarak çıkan Mustafa Kendirli iken, CHP’den Dr. Metin İlhan bu yarışta ipi göğüsledi.
Kırşehir adına Ankara’dan milletvekili çıkan; CHP’den CHP PM Üyesi Yıldırım Kaya, AKP’den Hacı Turan, MHP’den Nevin Taşlıçay, AKP’den Arife Polat Düzgün, MHP’den Sadir Durmaz Kırşehir adına bir başka umut oldular.
Kırşehir’in sosyal ve ekonomik açıdan ciddi anlamda gelişime ihtiyacı var. Özellikle üretim alanlarında beklenen yatırımlarla en aza indirilecek işsizlik şehrin göçünü engelleyecek, yaratılacak ekonomik istihdamla şehrin sosyal gelişimine katkı sunulacaktır.
Yıllardır demokrasi gaziliğinden aldığı yarayı iyileştiremeyen Kırşehir, siyasal ve politik anlamda boşluklara düşmüş, şehrin bekasını kazandıran değil, milletvekili seçilenlerin şahsi kazanımlarına katkı sağlayan şehir imajını almıştır. Tarih boyunca elbette başarılı siyasetçilere tanık olduk. Lakin, devamı gelmeyen başarı hamleleri, şehrin ekonomik güçlenme ataklarını Aksaray’a, Kayseri’ye, Çankırı’ya ve Çorum’a kaptırmıştır. Geçmişte Kırşehir’de kurulması istenen süt ve süt ürünleri fabrikasına arazi tahsis edilmemesi, yine kurulması istenen araç jant fabrikasına karşı kayıtsız kalınması, bu üretim ataklarını Aksaray ve Çankırı’ya kaptırmış, şehir temel de yatan siyasal gerekçenin ne olduğunu dahi bilmediğimiz anlamsız nedenlerle Kırşehir, ekonomiye küstürülmüştür.
Bilimde ve eğitimde ciddi çıkışları olan Kırşehir’in aydınlanması ve büyütülmesi yerine, muazzam bir ihmallikle yalnızlaştırılıp, geriye düşürülmesi umarım yukarıda bir Kırşehir’li olarak seçilen milletvekillerinin en derin yarasıdır. Sosyal ve çağdaşlık anlamında bir çok ile nazaran gelişime yüzüne dönmüş şehrin sancılarını görmezden gelmek, vekil seçilmenin ardından unutmak hangi aklın ve vicdanın gereğidir anlamıyorum. Bu yüzden bu dönem seçilen Kırşehirli vekillerin, şehrin bekası için ellerini taşın altına sokacaklarını umut ediyorum.
Siyasi kanatlarını bir yana bırakıp, bir arada, sadece memleketlerinin çıkarları için,
Çalışsınlar diyorum,
Üretsinler istiyorum,
Şehre gelip, gitsinler yalnızlaştırmasınlar umuyorum.
Şehri gelip gitsinler, danışmanlarının da akıl gücüyle şehrin eksikleri, ihtiyaçları, talepleri üzerinde çalışsınlar. Araştırmalarını ortak bir havuzda toplayarak, ben yaptım bencilliğinden uzak, biz yaptık erdemiyle şehri büyütsünler, halkı büyütsünler, mutluluğumuzu büyütsünler istiyorum.
Halkın vicdanını, memleketi, geleceği onlara emanet ediyor, başarılar diliyorum.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .