“Şartlar ne olursa olsun çıkıp aslanlar gibi maç yöneteceğiz”

“Şartlar ne olursa olsun çıkıp aslanlar gibi maç yöneteceğiz”

25.10.2017

Kırşehir İl Hakem Kurulu Başkanı Bahamettin Öztürk:
“Şartlar ne olursa olsun çıkıp aslanlar gibi maç yöneteceğiz”

AHİ Stadı’nda yapılan Hakemler ve Gözlemcilerin açılışına katılan Kırşehir İl Hakem Kurulu ve Esnaf Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, gelecek hafta başlayan Birinci Amatör Küme Futbol Ligi öncesi, sezon açılışı yapan hakemlerle bir araya geldi.
Kırşehir’de geçmiş yıllara göre takım sayısının azaldığını belirten Bahamettin Öztürk, Kırşehir liginde görev yapacak hakemlere başarılar diledi.
Hakemliğin zor bir meslek olduğunu ifade eden Öztürk, şunları söyledi:
“Öncelikle buraya gelen davetlilerimize teşekkür ederim. Hakemlik gerçekten zor bir iş. Tabi ki onlarda hata yapacak. Örnek verirsek a takımı transfer yapıyor ve kalecileri hatalı goller, forvet oyuncuları ise boş kaleye gol atamıyorlar. Sizler bunlara hata demiyorsunuz da hakemin en ufak çaldığı düdüğe mi hata diyorsunuz. Tabi ki hakemlerde insan onlar da hata yapacak. Bizler hakemlerimiz dört dörtlük demiyoruz ama önemli olan o maçta yaptığı hatanın farkına vararak ikinci görev aldığı maçta yapmamak. Ben Kırşehir Bölgesi hakemlerimize sonuna kadar güveniyorum. Onlar bizleri il dışında en iyi şekilde temsil ediyorlar. Onlarla ne kadar gurur duysak azdır. İşte yakın zamanda Abdurrahman Atabay, Sakarya’da 25 bin taraftarın önünde maça çıktı. Osman Köksaldı Süper Ligin U-21 takımının maçında görev yapıyor. Tabi ki gönül ister ki nice Abdurrahmanlar, Osmanlar çıkaralım. Ama elimizde olanın kıymetini en iyi şekilde bilmemiz gerekiyor. Ben ve diğer arkadaşlarımız ellerinden gelenin en iyisini yaptıkları takdirde şuan burada görmüş olduğunuz hakem arkadaşlarımız futbol dünyasının içinde kendilerini bulur.”
Başkan Öztürk, “Evet arkadaşlar heyecanınızı buradan bakınca çok iyi anlıyorum. Bende sizlerin geçtiği bu yollardan geçtim. Tabi ki bu yoldan geçerken o dönem 40 takım vardı ve bir günde 3 maça çıktığımı bilirim. Maalesef şuan Kırşehir 1. Amatör Küme’de takım sayımız bir elin parmağını geçmeyecek kadar aza indi. Ama bizler şartlar ne olursa olsun çıkıp aslanlar gibi maç yöneteceğiz. Gerçekten Profesyonel maç yönetmek amatörde maç yönetememekten daha kolay. Profesyonel takımın maçı yönetirken, yapılan en ufak hata kulübe ve futbolcuya zarar verdiğinden dolayı futbolcular daha az hata yapıyor. Buda karşılaşmayı yöneten hakemin işini kolaylaştırıyor. Amatör maç yönetmek daha zor. Çünkü amatörde oynayan futbolcunun hiçbir amacı olmadığından kavganın gürültünün olduğundan dolayı bu da hakeme yansıyor ve maç yönetmek güç oluyor. İnşallah sizlerin hepsi ileride Profesyonel dünyanın içinde yer alırsınız. Ben sizler güveniyorum ve her türlü sıkıntınızda yanınızda olmaya çalışacağım. Çıktığınız bu yolda rabbim yar ve yardımcınız olsun” dedi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .